Kétévente rendezik meg a fenntarthatóság jegyében az „International Conference on Environmental Engineering and Management” (ICEEM) elnevezésű konferenciát. A Pannon Egyetem 2004 óta vesz részt a konferencia szervezésében. A hatodik rendezvényt az alapító jászvásári „Gheorghe Asachi” Technical Universityvel együttműködve valósították meg, idén először a kezdeti határokat meghaladva Magyarországon szeptember 1. és 4. között.
A konferencián mintegy száz, nemzetközileg jegyzett környezetvédelmi szakember mutatja be kutatásainak eredményét Balatonalmádiban, több mint 250 beérkezett előadás közül választotta ki őket a nemzetközi tudományos bizottság. Az előadók között olasz, spanyol, kanadai és iráni környezetvédelmi szakértők is vannak. 66 előadás és 50 poszter prezentációt mutatnak be.
A konferencia ebben az évben a „Zöld jövő” alcímet viseli. A résztvevők segítségével környezeti szempontból vitatják meg az aktuális problémákat, betekintést engednek a jövőbe környezetmérnöki szemmel. A konferencián elhangzó előadások a környezetvédelmi tervezések és irányítási gyakorlatok elméletének és eszközeinek felvázolásától kezdve a környezetbarát termékeken és eljárásokon túl a lehetséges problémák modellezéséig számtalan témakört érintenek.
A témák közül kiemelkedő hangsúlyt helyeztek a szervezők a levegő-, talaj- és vízszennyezés problémáira is. Térségünk egyik legnagyobb környezeti katasztrófájáról és a vörösiszap környezeti hatásairól dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem Környezetmérnöki Intézetének professzora tart előadást.
A konferencia Európai Uniós támogatással a TÁMOP 4.1.1/A-10/1/KONV-2010-0006 „Komplex hallgatói, intézményi és munkaerő-piaci szolgáltatásfejlesztés a Pannon Egyetemen” című pályázat keretében valósul meg.