Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Ünnepeljük a magyar dalokat

2011. szeptember 11. 0:48
Negyedik alkalommal tartják meg a Magyar Dal Napja rendezvénysorozatot szeptember 11-én Budapesten, valamint több vidéki nagyvárosban.

A 2011-es Magyar Dal Napja ezúttal – az igényes produkciók mellett – elsősorban a zene- és dalszerzőkről, szövegírókról szól majd. Presser Gábor 2008-ban megfogalmazódott ötlete az elmúlt négy esztendő alatt országos méretű programfolyammá nőtt. A Magyar Dal Napja – vagyis a magyar vokális zene ünnepe – első megmérettetésére az az évi Sziget Fesztiválon került sor, és miután alig várt mértékű sikert aratott, 2009-ben már önálló kezdeményezésként vágtak neki a szervezők az egyedülálló esemény mind fővárosi, mind vidéki megszervezésének.

Azóta minden év szeptemberének második vasárnapján országszerte számos színvonalas program hirdeti a hazai előadók és hazai zenék nagyszerűségét. Így 2011-ben szeptember 11-én ünnepelheti együtt ismét zenész és zenekedvelő a Magyar Dal Napját – egy tucat budapesti, valamint nyolc vidéki helyszínen. Ahogyan Presser Gábor, a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. alapítója fogalmazott, „a mai világban figyelmet kapni nem egyszerű. A Magyar Dal Napja egy alulról szerveződő, önkéntes alapon felépülő örömnap, melynek nincsen hivatalos formája és támogatottsága: addig élünk, amíg meg tudjuk győzni azokat, akiknek a lelke és gondolkodása megengedi, hogy a miénkhez hasonló ügyet támogassanak.” „Hálával tartozunk ezért fő támogatónknak, az FHB Banknak, aki lehetővé tette a Magyar Dal Napja létrejöttét, valamint szakmai és médiatámogatóink nélkül sem tarthatna most itt a Magyar Dal ügye”, tette hozzá a művész.

Bródy János, az Artisjus elnöke a Magyar Dal Napja sajtótájékoztatóján a szerzők, a szerzői munka fontosságáról szólt: „mi, az Artisjusnál, miközben természetesen tiszteljük az előadó-művészetet is, főként a szerzőkre helyezzük a hangsúlyt. Hiszen a dalt az előadókkal azonosítják a hallgatók, pedig a szerzők is rendkívül fontosak: a jó, szép, tartalmas, színvonalas dalok szerzői. Az Artisjus azért is állt ismét a rendezvénysorozat mellé, mert szeretné, ha a Magyar Dal Napja alkalmából sok szép új dal születne.”

„Kiváló zeneszerzői és dalszerzői vannak ennek az országnak, és régen jól ismertük őket. Fényes Szabolcs, Seress Rezső vagy G. Dénes György neve ismerősen cseng, a mai slágerszerzőink közül azonban alig ismerünk valakit név szerint. Pedig ők is megérdemlik a figyelmet”, fogalmazott Szabó Edit, a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. ügyvezetője.

2010-ben Gerendai Károly ötlete alapján hirdette meg első ízben a Magyar Dal Napja a Magyar Dal Fővárosa pályázatot, amit idén Nyíregyháza nyert meg.

Bár Veszprém nem csatlakozott a kezdeményezéshez, mi sem maradunk magyar dalok nélkül, amik ezen a napon hangsúlyosabban szerepelnek a Méz Rádió zenei palettáján.

Cseh Zoltán
további cikkek
Az Adventi Csodakert jótékonysági esttel zárta kapuit kultúra Az Adventi Csodakert jótékonysági esttel zárta kapuit December 1-jén új hagyományt teremtett a Veszprémi Petőfi Színház, amikor megnyitotta a főépület előtti téren az Adventi Csodakertet. A programokkal teli hetek szombat este egy jótékonysági eseménnyel értek véget, mely egy nemes célt szolgált: támogatást gyűjteni egy súlyos betegséggel küzdő veszprémi futballbíró, Vinkler Bea gyógykezeléséhez. tegnap 11:43 Amikor lelke lesz a hangjegyeknek koncert Amikor lelke lesz a hangjegyeknek Volt már jobb, de lesz még rosszabb is, viszont bármilyen helyzet is adódik az életben, egy kis humor és könnyedség bármikor a napsütéses oldal felé tudja irányítani az embert. Persze, csak ha kellően komolyan vesszük és nem hagyjuk, hogy eltántorítsanak ettől a XXI. századi divatos megfogalmazással élve, pozitív életszemlélettől. A cigányzenészek minden kétséget kizáróan értik ezt. Sőt, a legfelső szinten képviselik. A 100 Tagú Cigányzenekar január 1-ei veszprémi koncertjének ideálisabb időpontot nem is találhattak volna, hiszen a koncert kezdete után nagyon hamar kiderült, hogy itt nem csak egy kulturális zenei élményről lesz szó. tegnap 17:06 Vajon hogyan vesztettük el egymást? kultúra Vajon hogyan vesztettük el egymást? Hogy lehet az, hogy még akkor is egyedül vagyunk, amikor épp nem vagyunk egyedül?! 2024. december 30. 0:14 A magyar színész, akinek temetését Frank Sinatra fizette ki közélet A magyar színész, akinek temetését Frank Sinatra fizette ki Lugosi Béla, eredeti nevén Blaskó Béla Ferenc Dezső, 1882. október 20-án született Lugoson. Neve egybeforrt Drakula gróf karakterével, amelyet először 1931-ben alakított, azonban élete sokkal több volt, mint egyetlen szerep. Művésznevét szülőhelye, Lugos után vette fel. 2024. december 26. 12:42

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.