Szeptember 12-én a Gazdaságtudományi Kar tartott kerekasztal-beszélgetést Veszprémben, ahol Formádi Katalin, a Turizmus Tanszék egyetemi adjunktusa tartotta meg vitaindító előadását Meddig tart az elmélet, hol kezdődik a gyakorlat? címmel. Bemutatójában körbejárta a környezeti kihívások kérdéskörét, a turisztikai szakmák fejlődésének folyamatait, a szakmatérképet és az egyetem szakmakínálatát.
Formádi Katalin
Formádi Katalin előadásában kiemelte, nagy kihívást jelent a hallgatók számára, hogy jártasságot kell szerezniük a nem turisztikai témákban is. A környezeti kihívásokon túl a technológia fejlődése is nagyban befolyásolja ezt a területet. A fogyasztók is egyre tudatosabbá válnak, így kész igényekkel állnak a szolgáltatóipar elé. Ezeket az igényeket a szakembereknek meg kell tanulniuk kielégíteni.
A kerekasztal-beszélgetésen elhangzott, hogy a turisztikai szakmák elkülönülnek egymástól, több szinten helyezkednek el. Ennek egyrészt a képzéskínálat az oka, hiszen a felnőttképzéstől a doktori iskoláig mindenhol van lehetősége a hallgatóknak továbbképezni magukat. Ezen felül azok a munkakörök is okozzák a hierarchia meglétét, melyek nem igényelnek külön szakképesítést, mint például a recepciós munkakör.
A szakmai megbeszélésen megvitatták a szakmai gyakorlat fontosságát, a Pannon Egyetem turisztikai képzésein végzett hallgatók elhelyezkedési feltételeit. Arra is próbáltak válaszokat találni, milyen igényeik vannak a cégeknek, hogyan lehetne együttműködést kiépíteni az oktatási intézményekkel.
A Pannon Egyetem programsorozata szeptember 16-án folytatódik, amikor a Mérnöki Kar tart kerekasztal beszélgetést bioenergetikai témakörben.