Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A turisztikai szakmák jövője

2011. szeptember 12. 11:42
A Pannon Egyetem soron következő kerekasztal-beszélgetésén a turisztikai szakmák jövőjéről tárgyaltak a meghívott vendégek.

Szeptember 12-én a Gazdaságtudományi Kar tartott kerekasztal-beszélgetést Veszprémben, ahol Formádi Katalin, a Turizmus Tanszék egyetemi adjunktusa tartotta meg vitaindító előadását Meddig tart az elmélet, hol kezdődik a gyakorlat? címmel. Bemutatójában körbejárta a környezeti kihívások kérdéskörét, a turisztikai szakmák fejlődésének folyamatait, a szakmatérképet és az egyetem szakmakínálatát.


Formádi Katalin

Formádi Katalin előadásában kiemelte, nagy kihívást jelent a hallgatók számára, hogy jártasságot kell szerezniük a nem turisztikai témákban is. A környezeti kihívásokon túl a technológia fejlődése is nagyban befolyásolja ezt a területet. A fogyasztók is egyre tudatosabbá válnak, így kész igényekkel állnak a szolgáltatóipar elé. Ezeket az igényeket a szakembereknek meg kell tanulniuk kielégíteni.

A kerekasztal-beszélgetésen elhangzott, hogy a turisztikai szakmák elkülönülnek egymástól, több szinten helyezkednek el. Ennek egyrészt a képzéskínálat az oka, hiszen a felnőttképzéstől a doktori iskoláig mindenhol van lehetősége a hallgatóknak továbbképezni magukat. Ezen felül azok a munkakörök is okozzák a hierarchia meglétét, melyek nem igényelnek külön szakképesítést, mint például a recepciós munkakör.

A szakmai megbeszélésen megvitatták a szakmai gyakorlat fontosságát, a Pannon Egyetem turisztikai képzésein végzett hallgatók elhelyezkedési feltételeit. Arra is próbáltak válaszokat találni, milyen igényeik vannak a cégeknek, hogyan lehetne együttműködést kiépíteni az oktatási intézményekkel.

A Pannon Egyetem programsorozata szeptember 16-án folytatódik, amikor a Mérnöki Kar tart kerekasztal beszélgetést bioenergetikai témakörben.

Janni Anikó
Janni Anikó
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Újabb lépést tett a magyar oktatási rendszer a digitalizáció felé: immár negyedik alkalommal osztottak ki számítástechnikai eszközöket az iskolások számára kormányzati támogatásból. A program keretében országszerte 125 ezer laptopot kaptak az 5. és 9. évfolyamos tanulók, amelyek tabletként is funkcionálnak. A diákoknak csupán igényelniük kellett a gépeket, és mindenki, aki jelentkezett, meg is kapta az eszközt. 2024. november 28. 12:20 Mestereket avattak az Iparkamarában közélet Mestereket avattak az Iparkamarában Huszonégyen vehették át mesterlevelüket kedd délelőtt a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvénytermében. 2024. november 26. 14:29 125 éves a herendi iskola közélet 125 éves a herendi iskola Fennállásának 125. évfordulóját és az új épület felavatásának félévszázados jubileumát ünnepelte pénteken a Herendi Német Nemzetiségi Általános Iskola. 2024. november 16. 14:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.