A rendezvény fő témája a középiskolai tehetséggondozás, pályaválasztás, karrierépítés, pszichológia volt, az egyetem szakembereinek és külső előadók tolmácsolásában hallhattak előadásokat az érdeklődők.
A tudományos műhely kiváló fórumot biztosított a középiskolai és egyetemi tanárok közötti tapasztalatcserére, a kölcsönös igények megfogalmazására, a széleskörű együttműködési lehetőségek megteremtésére. Együttműködő partnereknek tekinti a középiskolákat a Pannon Egyetem rektora, Dr. Friedler Ferenc. Nyitóbeszédében kiemelte, sok partner együttműködésével lehet hosszú távú értékteremtő tevékenységet folytatni. Hangsúlyozta a középiskolák és az egyetem közötti szakmai integráció szükségességét, a vertikális integrációt, mely hasznos folyamat, a konferencia is erre teremt alkalmat. A rektor elmondta, a tehetséggondozási tevékenységet kiemelten fontosnak tartja, a Pannon Egyetem egyedülálló tehetséggondozó rendszert alakított ki.
A nyitóelőadást dr. Mérő László matematikus, publicista, pszichológus tartotta. Hangsúlyozta, érzelmek nélkül nincsen értelem, ez fontos az oktatásban is. Az érzelmek segítik a gondolkodást, mondta, és állítását érdekes kísérletekkel szemléltette, valamint a hat alapérzelem bevonásával ismertette. Ezt követően dr. Pintér Ferenc a komplex matematikai tehetséggondozás modelljét mutatta be az egyetem Műszaki Informatikai Kara által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola példáján keresztül. Kiemelte a természettudományos ismeretek fontosságát az oktatásban. Dr. Tóth Gergely, a Georgikon Kar docense a pályaválasztási mítoszokat, a középiskolások továbbtanulását befolyásoló tényezőket szemléltette. A sikeres szakmai életpálya megalapozásához a Gazdaságtudományi Kar számos képzést kínál, a szakemberré váláshoz szükséges tudásról és készségekről, elvárásokról tartott előadást dr. Szabó Lajos dékánhelyettes. A természettudományos alapismereteket az egyetemi követelmények tükrében dr. Németh Csaba egyetemi docens vizsgálta előadásában, majd a tehetségfejlesztés és alkotás lehetőségeit és módszereit Dr. Zsolnai Józsefné dr. Mátyási Mária osztotta meg az érdeklődőkkel. A pszichológiai segítségnyújtás iskolai lehetőségeit Babicz Lilla egyetemi pszichológus mutatta be a Pannon Egyetem példáján.
A program a TÁMOP-4.2.3-08/1-2009-0018 Tudományos eredmények disszeminációja és tehetséggondozás a minőségi képzésért a Pannon Egyetemen című projekt keretében valósult meg.