A hétvégi foglalkozásokon az ország minden tájáról és határainkon túlról is részt vesznek a matematika iránt érdeklődő kiemelkedő képességű középiskolások.
A matematika sokat adott a fejlődéshez, ezért is fontos a matematikaoktatás, hangsúlyozta Némedi Lajos Veszprém alpolgármestere az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola szeptember 24-én tartott tanévnyitó ünnepségén. Köszöntőjében beszélt a „matematika Mozartjának”, az iskola névadójának hat évtizedes munkásságáról. Hangsúlyozta, minőség nélkül a munka mit sem ér, a Pannon Egyetemre ez jellemző, ez legyen a diákok mércéje is.
Dr. Pintér Ferenc, az iskola igazgatója ennek igazolása képpen az elmúlt tíz év legfontosabb eredményeit mutatta be az ünnepség résztvevőinek. Üdvözölte többek között a kassai, az érsekújvári és a zentai diákokat. Elmondta, hogy a szolnoki központba kárpátaljai és beregszászi középiskolások is jelentkeztek, az iskola iránti érdeklődés egyre nő határainkon innen és túl egyaránt. A létszám állandóan emelkedik, a veszprémi központba 157, Szolnokra 82 diák jelentkezett eddig, akik egymás közt versenyben vannak a bejutásért. Az ország mintegy 70 rangos középiskolájából látogatják a foglalkozásokat, melyeket a matematikai tehetséggondozásban országosan elismert tanárok tartanak. Öt-öt hétvégén fejlesztik majd matematikatudásukat mindkét helyszínen. Kitartásra, komoly, szorgalmas munkára buzdította a középiskolásokat az igazgató.
Dr. Friedler Ferenc rektor kiemelte, hogy a tehetséggondozáshoz szükséges négy feltétel (kiemelkedő képességű diákok, kiváló tanárok, megfelelő szervezet és finanszírozás) mindegyike rendelkezésre áll az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolában. A programot működtető Műszaki Informatikai Kar célja, hogy a diákok sikeresek legyenek szakmai pályájukon, ebben segíti őket a tehetséggondozó iskola is. Sikeresek azonban csak szigorú elveket követve lehetnek, hiszen tudományos pályájukon mások értékelik majd teljesítményüket.
A foglalkozásokat mindkét helyszínen érdekes előadások színesítik. A tanévnyitó keretében Dr. Pósfai Mihály egyetemi tanár mutatta be a bioásványokat. A középiskolások sok érdekességet tudhattak meg a mágneses baktériumok életéről, a komplex élőlényekben előforduló mágneses kristályokról és a magnetit alkalmazási területeiről. Ezt követően a hétvégén folytatódtak a matematika foglalkozások a versenyekre felkészülés jegyében. A szolnoki központban szeptember 30-án kezdődnek a foglalkozások.