A Pannon Egyetemen három városban, több mint ötven programon vehetett részt az a mintegy kétezer tudományok iránt érdeklődő idős és fiatal, aki ellátogatott a kutatók éjszakájára. A korábbi évekhez képest nagyobb volt az érdeklődés a programok iránt, új helyszínként a Nagykanizsai Kampusz és a keszthelyi Georgikon Kar is csatlakozott érdekes előadásokkal. Megnyíltak a laborok, kézzelfoghatóvá váltak az elérhetetlennek tűnő kísérletek és kutatások, emberi közelségbe kerültek a professzorok, érdekes előadások, játékok és beszélgetések várták az érdeklődőket szeptember 23-án. A legidősebb résztvevő már 80 év felé járt, a legifjabb alig néhány hónapos volt.
Veszprémben a korán fekvőket, iskolai osztályokat már délután látványos természettudományos kísérletekkel várták. Délután a Mérnöki Kar mutatta meg a tudomány emberközelibb arcát, rózsát törtek, szivárványt és felhőt varázsoltak, valamint hőkamerás felvételeket készítettek tárgyakról és emberekről. A nap attrakciói a kémiai kísérletek voltak, ahol a titkosíráson át a színes habkészítésig sok érdekességgel találkozhattak a résztvevők.
Később lehozták a csillagokat is, a világ éjszakai arcát mutatták be asztrotájkép kiállítással az aulában az őszi napéjegyenlőség napján. Hat kontinens tájainak természeti és építészeti nevezetességei láthatók a csillagos égbolttal együtt, hangulatos koncert kíséretében és rendhagyó tárlatvezetéssel mutatták be. A programhoz kapcsolódva hazánkban először tartottak asztrofotós csillagászati műhelyfoglalkozást a szabad ég alatt. Az üvegtetejű aulában előadásokat hallhattak még a jelentésről, képek, filmek, szavak kíséretében, és az intelligens informatikai rendszerekről, amelyek a szállítmányozásban kiválóan használhatók.
A Gazdaságtudományi Kar jubileumi ötödik játékfesztivállal és egyedülálló internetmentes, azaz offline Facebook parkkal várta az érdeklődőket, melyhez újdonságként városi intézmények is csatlakoztak, így például a Laczkó Dezső Múzeum is "futtatott" egy internetmentes, analóg Facebook alkalmazást. Az estét látványos fényfestéssel tették hangulatosabbá. A játékot és az érettségi tabló elkészítését a Lovassy László Gimnázium 13/D osztálya nyerte.
A Mérnöki Kar junior mérnöki diplomát adott annak, aki betekintett a kulisszák mögé. 13 kutatóműhelyben látványos laboratóriumi kísérleteken vett részt az érdeklődő gyereksereg és felnőttek egyaránt. Bemutattak egy-két olyan vízi élőlényt, amelyek létezéséről esetleg ez idáig nem is tudtak, zajt mértek, a lebegtetés után láthatóvá tették a radioaktivitást, szó volt még enzimekről, ABS és a CNC megmunkálásról. A bátrabbak találkozhattak a fáraó kígyójával, elkészíthették a vegyészek virágos kertjét, élőben nézhették végig egy vulkán kitörését, megtanulhattak titkosírást készíteni. A Kémia Nemzetközi Éve részeként látványos tüzes szabadtéri kísérleteket láthattak az érdeklődők: vasat gyártottak, jéggel tűzet gyújtottak, Bengáli tűzzel és puskaporral ragyogták be az éjszakát.
A humán tudományok iránt érdeklődők is megtalálhatták számításukat. Megelevenedtek a brit és amerikai történelem fontos momentumai, a német nyelvű országok kultúrája, az emlékezet nyomozati anyaggá vált és számos érdekes gyakorlatias éjszakai egyetemi előadást kínáltak a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karon. A leghosszabb program is ezen a karon volt, a Magyar Irodalomtudományi Tanszék által szervezett filmvetítés és beszélgetés zárult a legkésőbb a programok közül.
Az informatikusok éjszakája nemcsak informatikusoknak szólt, bemutatták a gépek és kutatások emberi oldalát, a logisztikai rendszerekről, egészségügyről, nanotechnológiáról, robotokról és titkosírásról és kódfejtésről is többet megtudhattak a Műszaki Informatikai Karra látogatók. Legnépszerűbb a nanotechnológiát és a legorobotokat bemutató kutatólaboratórium volt. A kar által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola diákjai a Dunántúl minden részéről és a határainkon túlról is részt vettek a programokon.
Keszthelyen a belvárosba költöznek a kutatók, akik segítségével felfedezhették az érdeklődők a mikrokozmoszt, gombákat láthattak országos díjnyertes fotókon és összehasonlítva mobiltelefon képeivel, megismerhették az éjszakai állatvilágot és a biotechnológia kutatócsoport munkáját, valamint a Georgikon Kar diákéletéből régi filmkacatokat tekinthettek meg a retromoziban.
A Nagykanizsai Kampuszon kiderült, hogyan építhetünk emberekből telekommunikációs rendszert a gyakorlatban, a résztvevők kapcsolótáblákká váltak, kiderült egészséges-e az egészségügy, mi a horror a romantikában, valamint barangolás indul a Google világába, ahol a Föld népességének aktuális számát is nyomon követhették, valamint az innováció rejtelmeibe és a csók innovációjába is bevezették az érdeklődőket a fiatal kutatók. A kérdéseknek és az érdeklődésnek „csak” a csillagok szabtak határt.