Néhány felújítási munkát is sikerült elvégezni a nyár folyamán. Megújultak az öltözők, valamint részben a folyosók is. Az akusztika, valamint a színpad javítása – ahol néhány korhadt deszkát kell kicserélni – tíz napon belül befejeződik – mondta Bujtor István. Szintén változás, hogy a jegypénztár beköltözött a színházba, és modernizálták az értékesítést, csatlakoztak az úgynevezett „interticket” rendszerhez. Ez annyit jelent, hogy szeptembertől a világ bármely pontjáról lehet interneten keresztül jegyet rendelni az előadásokra. Mindezekkel együtt sem lépték túl az anyagi lehetőségeket – tudtuk meg a színházigazgatótól.
A 100 éves jubileum ünneplésére november 16 és 23 között kerül majd sor. Szakmai találkozókkal, kiállításokkal, pályázatok kiírásával, valamint díszes kiadványok megjelentetésével emlékszik meg a teátrum a patinás épület születésnapjáról. Kiadnak például egy veszprémi színházi lexikont, melyben mindenki helyet kap majd, akinek az évek során köze volt a színházhoz; továbbá egy értelmező szótárt is, mely a színház művészeti szakzsargon köznyelvre fordításában nyújt majd segítséget. A direktor elmondta, hogy szintén az ünnepi hét során hét vidéki színház hoz egy-egy produkciót, hogy felköszöntse az ünnepeltet, ezek a kecskeméti, a szolnoki, a békéscsabai, a miskolci, a debreceni, a soproni és a székesfehérvári teátrum.
Eperjes Károly az évadnyitón bejelentette, csak májusban kezdik majd el próbálni a Régimódi történetet, így annak költségei már a jövő évi büdzsét terhelik, de szintén a változtatást indokolja, hogy Bereményi Géza ezt megelőzően filmet forgat. Szabó Magda drámáját így először a 2009-2010-es évad elején láthatja majd a közönség. A művészeti vezető elárulta, hogy többen keresték meg külföldről a színházat, de, hogy milyen lehetőségek lesznek, egyelőre nem tudja biztosan, ahogy azt sem, hogy alakul majd a jövő nyár, de mivel az idei szereplések is sikeresek voltak a nyári játékok alkalmával, így számítani lehet a meghívásokra. Utalva a távolabbi jövőre, Eperjes tudatta, hogy a közönség befogadóképességén, ízlésén múlik, milyen irányba megy majd a színház. Neki személy szerint három koncepció van a fejében. Ha a nagyérdemű ebben az évadban jól veszi az iramot, tehát sikerül szót érteni a közönséggel, s az fogadni fogja a Kakukkfészek, Édes Anna, vagy a Moliére komolyságú darabokat, akkor egy merészebb elképzelés valósulhat meg a 2009-2010-es évadban. Egy konkrét terve már van. Mindenképp szeretné elhozni a Bárka színház előadását, Ottlik Géza: Iskola a határon című művéből készült produkciót vendégszereplésre Veszprémbe. A két színházi vezetőt egyébként elmondásuk szerint több helyre is próbálták elcsábítani, de nem engednek a hívó szónak – maradnak!
A fenntartó részéről, Lasztovicza Jenő, a Veszprém megyei önkormányzat elnöke úgy fogalmazott, jó irányba indult el a színház az elmúlt fél évben. Ígéretet tett, hogy a jövő évben is biztosítják az anyagi feltételeket, lehetőségeikhez mérten. Lasztovicza szerette volna, ha a jubileumi évben sikerül pályázati forrásból, mintegy 1 milliárd forintból felújítani a teljes színházépültet. Az anyagot már előkészítették, és a szükséges önerővel is rendelkeznek – abban bízik, hogy jövőre a pályázatot is kiírják. Debreczenyi János, Veszprém polgármestere is azt mondja, a város vezetése is megtalálta a hangot a színház új vezetőivel, ezen túl pedig igényes kultúra költözött Veszprémbe. Mivel a távlati tervekből a város is profitálni fog, ahogy tudnak, hozzájárulnak a fejlesztésekhez. Már megkezdték a vaskorlát cseréjét, hogy egységes, díszes kerítése legyen a színháznak, de később szeretnék a Színházkertet is szebbé varázsolni, többek közt kivilágítani az angolkisasszonyok épületegyüttesét. Partnerek kívánunk lenni abban, hogy a város lakói úgy érezzék, van egy igazán jó színházunk – mondta Debreczenyi János.