Veszprémi fölény kalapácsvetésben

2012. március 12. 11:49 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Nemzetközi szinten is kimagasló eredmények és három veszprémi bajnoki cím született a VEDAC által rendezett téli dobó ob-n.

Az előző napok időjárásához képest meglehetősen hideg, csípős idő fogadta a 2012. évi ifjúsági és junior téli dobóbajnokság résztvevőit vasárnap, a veszprémi stadionban. Ez azonban nem szegte kedvét a versenyzőknek, akik közül többen kiváló eredményeket értek el.

Mindjárt a verseny elején, női kalapácsvetésben remek dobásokat láthattak a nézők. Az ifjúságiak között a szombathelyi Dobó SE versenyzője, Völgyi Helga 70,77 méterre repítette a 3 kg-os kalapácsot, ami új országos csúcsot jelent. Egy korosztállyal feljebb, a juniorok között (4 kg) a VEDAC-os Fertig Fruzsina kiváló eredménnyel, hatalmas egyéni csúccsal, 64,07 méterrel nyert, ami a nyári, barcelonai junior világbajnokság előtt több mint biztató. A második helyen is egy hazai versenyző, Molnár Boglárka végzett 47,74 méterrel.

A veszprémi érdekeltség nélkül lezajlott női diszkoszvetést az ifik között (1 kg) a Dobó SE versenyzője, Völgyi Helga nyerte 38,65 méterrel, a junioroknál (1 kg) a Ganzair AC sportolója, Váradi Krisztina bizonyult a legjobbnak 49,39 méterrel.

A verseny megnyitója ezután következett, melynek keretében megemlékeztek a közelmúltban elhunyt Bácskay Mártáról, a női diszkoszvetés magyar csúcstartójáról és Dr. Sipőcz Józsefről, egykori edzőről, sportvezetőről.

A megnyitót követően a férfi kalapácsvetőké volt a főszerep, mindkét korosztályban VEDAC-os versenyző állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Az ifjúságiak között a veszprémi Pásztor Bence rendkívül kiegyensúlyozott teljesítménnyel nyert. 5 kilogrammos kalapáccsal végrehajtott négy dobása is 81 méter közelében landolt, végül 81,06 méterrel bizonyult korosztálya legjobbjának, közel 10 métert verve a mezőnyre.

A juniorok között (6 kg) hatalmas csata folyt az aranyéremért a veszprémi és a szombathelyi versenyzők között. Végül kettős VEDAC-os siker született: Árvai Krisztián 71,38 méterrel lett országos bajnok, mögötte pedig Töreky Balázs végzett a második helyen 70,47 méterrel. A harmadik veszprémi versenyző, Ikládi Patrik hetedik lett 55,60 méterrel.

Férfi diszkoszvetésben az ifik között (1,5 kg) Simon Roland, a Nyírsuli versenyzője nyert 44,66 méterrel, a VEDAC-os Kelemen Márton hatodik lett 35,07 méterrel, Fürjes Balázs pedig a hetedik helyen végzett 33,88 méterrel. A juniorok között (1,75 kg) Káplár János (Nyírsuli) bizonyult a legjobbnak 52,57 méterrel, a veszprémi Rádli Marcell hatodik lett 40,87 méterrel.

A gerelyhajítóknál is volt veszprémi érdekeltség. A junioroknál (600 g) Molnár Boglárka épphogy lemaradva a dobogóról negyedik lett 37,92 méterrel. A versenyszámot Balogh Eszter, a Nyírsuli versenyzője nyerte 44,09 méterrel, az ifik között (500 g) pedig Moravcsik Angéla (Reménység VÁC) lett magyar bajnok 40,52 méterrel.

Férfi gerelyhajításban az ifjúsági között (700 g) R. Tóth Norbert (DAK Törökszentmiklós) nyert 70,28 méterrel, a veszprémi Illés Róbert 39,42 méterrel 9. lett. A junioroknál (800 g) Gulyás Tamás (Szolnoki MÁV-SE) állhatott fel a dobogó legfelső fokára 65,48 méterrel.

Összességében egy hangulatos, remek eredményeket hozó ob-t rendezett a VEDAC. A fedettpályás versenyek elmaradása miatt a téli dobó országos bajnokságokért sem jár az egyesületeknek bajnoki pont, ami meglátszott az indulók számán, de a versenyszámok legjobbjai részt vettek a versenyen, amit az eredmények is bizonyítanak. A négy kalapácsvető versenyszám közül háromban veszprémi siker született, bizakodva várhatja tehát a VEDAC az idei junior világbajnokságot.