Hogy miért is mennek, arra Németh Judittól kaptunk választ, aki azt mondja, Jordán Tamás egy állandó társulatban gondolkodik, állandó helyi színészekkel és rendezőkkel, ami komoly biztonságérzetet jelent egy művésznek. A helybéliek elsősorban a helyi színészekre kíváncsiak, ezt az alapkoncepciót követi Jordán Tamás is. Nem kíván vendégművészeket, rendezőket meghívni. Mindenképpen drukkolok, hogy Veszprémben és Szombathelyen is minden szakmai szereplő megtalálja önmagát, verset mondani mindig visszajövök. - mondta a Vehirnek a művésznő. Arra kérdésre, hogy Jordán kereste-e meg, úgy felelt: Igen, de azt is el kell mondanom, hogy a mi szakmai és emberi kapcsolatunk legalább 20 éves múltra nyúlik vissza, amiből több mint 10 évig együtt dolgoztunk Kaposváron. Nagyon jól ismerem. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy nem szakad meg a szívem Veszprém miatt, biztosan itthagyom szívem egy darabját, hiszen vörösberényi születésű vagyok. Mérlegelnem kellett, hogy a két ismeretlen közül melyiket választom. Bujtor Istvánt is ismerem, de eddig soha nem dolgoztunk együtt. Azt is tudom, hogy Jordán Tamásnak egy új színházat kell létrehoznia, új állandó társulattal, teljesen az alapoktól, de ebben Szombathely mint megyeszékhely és mint város is minden szükséges támogatást biztosít." Szerémi Zoltánt is próbáltuk ma utolérni, eredménytelenül. Annyit viszont sikerült megtudnunk, igaz a hír.
Szeptembertől Szerémi is Szombathelyen játszik. Trimfujt, Ónodit és Subit meglepte az igazgató döntése, bíztak abban, hogy egy új vezetés érkezésével nem ér véget pályafutásuk Veszprémben. Tévedtek. Információink szerint a színházban azon gondolkoznak, milyen mértékben lehetne megemelni a jegyárakat, hogy biztosítsák a színház működését, de ugyanakkor annyira mégse legyen magas, hogy elriassza a közönséget. Mindenképpen szeretnék felújítani a Latinovits játékszínt, de az olyan lepusztult állapotban van, hogy legalább 100 millió forintot kellene rákölteni. Egyelőre kérdéses, hogy meglesz-e ez az összeg, hiszen jónéhány olyan elmaradás terheli a kasszát, amit rendezni kell, ráadásul a még le nem zárult peres ügyek végére is pontot kell tenni. Talán megoldást jelenthet majd a színház működésének finanszírozásában, ha elfogadják a színháztörvényt. A tervezet szerint ugyan is az állam minden önkormányzattól kapott forint mellé odatesz majd még egyet.
Közben már alakul a következő évad is. Szulák Andrea és Balázs Péter főszereplésével már biztos a Hyppolit, a lakáj színrekerülése. Ezt az előadást már sikerrel rendezte meg Bujtor István, akárcsak a Száll a kakukk fészkére adaptációt Ken Kesey regénye nyomán. Ez utóbbit hatalmas sikerrel játszotta többek közt a Győri Nemzeti Színház is. Vidnyánszky Attilával még folynak a tárgyalások, ha sikerül megegyezni, ő rendezi majd a veszprémi színpadon Bulgakov Álszentek összeesküvése című vígjátékát, melyben Moliére szerepére Eperjes Károly készülhet. Valló Péter is rendezne a tervek szerint a Petőfiben, méghozzá Kosztolányi Dezső Édes Annáját. Így a Bulgakov után még egy komoly nagy klasszikus következne a repertoárban. A fiatal közönségre is gondoltak. A jövő évi ifjúsági előadás lehet az Angyalok a háztetőn. Végezetül, egy fergeteges magyar vígjáték: Bujtor István és Eperjes Szinetár Miklóssal egyeztet, aki Nagy Ignác Tisztújítását rendezné. Mindezek mellett műsoron marad az Én és a kisöcsém, melynek premierjére már gőzerővel készülnek a művészek.