Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 21. Benedek
Veszprém
9°C
2026. március 21. Benedek
Veszprém
9°C

A Killers zárja a nagyszínpadot

2012. április 27. 17:48 // Forrás: MTI
Az amerikai indie rock egyik legnépszerűbb csapata, a Killers zárja az idei, 20. Sziget fesztivál nagyszínpadán a fellépők sorát.

A rendezvény egyik újdonsága, hogy az A38 sátor nagyobb lesz, a Sziget közepére költözik, programja pedig egy éjszakai sávval bővül az elektronikus zene világsztárjaival.

A Killers az idei fesztivál zárónapján, augusztus 12-én vasárnap zárja a nagyszínpad koncertszériáját. A Las Vegasban 2001-ben alakult, a Grammy-díjra eddig hétszer jelölt négyes két évvel ezelőtt a washingtoni Fehér Ház gyepét is megjárta, amikor Barack Obama invitálására a függetlenség napi rendezvényen játszott - közölte Vető Viktória, a Sziget sajtófőnöke hétfőn az MTI-vel.

A zenekar (Brandon Flowers - ének, billentyűs hangszerek; Dave Keuning - gitár, vokál; Ronnie Vannucci Jr. - dob, ütőhangszerek; Mark Stoermer - basszusgitár, vokál) nevét a manchesteri legenda, a New Order Crystal című videoklipjéből vette, abban hívták a képzeletbeli csapatot Killers-nek. Az együttes eddig három stúdióalbumot készített (Hot Fuss - 2004, Sam's Town - 2006, Day & Age - 2008), ezek eladott összpéldányszáma elérte a 26 milliót. A várhatóan 2012 második felében megjelenő negyedik lemezről már a Szigeten is játszani fognak.

A most bejelentett új nagyszínpados fellépők közé tartozik az Anti Flag pittsburgh-i punkbanda, amely markáns társadalomkritikát megfogalmazó számairól, felforgató albumairól és politikai aktivizmusáról híres. Szintén a nagyszínpad kínálatába került a hét női és négy férfi tagból álló Gocoo taiko-kollektíva, amelynek szettje negyven hagyományos gyertyánszilből készült japán dobból áll.

A szervezők tájékoztatása szerint az idei jubileumi Szigeten az A38 színpad központi helyre költözik, mérete nagyobb lesz és új programelemként éjszakánként két-két nemzetközileg ismert dj lesz a ceremóniamester. Köztük lesz az izraeli Borgore, aki alig múlt 24 éves, ám máris a dubstep ismert alakja. Fellép a Crookers, az elektro és a fidget olasz képviselője, a Dirtyphonics párizsi drum'n'bass és electro house alakulat, valamint Dj Fresh.

Szintén az A38 színpadon lesz látható-hallható a Dope D.O.D nevű groningeni hiphop formáció, Lincoln Barrett (High Contrast) progresszív drum'n'bass előadó, dj és producer, MC Dynamite, a magyar rokonsággal rendelkező Tiga, Juno-díjas kanadai dj-producer, a deep-ben, a chicagói house-ban, valamint a nyolcvanas évekre jellemző diszkóban utazó Azari & III, a Modeselektor legendás német elektronikus zenészpáros, valamint a 12 zenészből álló Kakkmaddafakka. Andy Barlow elektronikus zenész és producer, valamint Lou Rhodes énekesnő párosa, a Lamb kilenc év után tér vissza a Szigetre igényes és vonzó downtempo zenéjével.

Fellép a Szigeten a hangulatos és modern afrobeatet képviselő Black Seeds, a finom folk-rockos beütéssel átitatott, elegáns gitárzenét játszó Wild Beasts és jól ismert csapat az energikus, de dallamos death metált játszó svéd Amon Amarth is.

Idén az Aréna sátor programjában szerepel a Flux Pavilion, valamint a több mint húsz éve aktív brit Saint Etienne.

vehir.hu
további cikkek
68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. ma 13:11 Egy jegy, egy esély – színházi összefogás Simi gyógyulásáért kultúra Egy jegy, egy esély – színházi összefogás Simi gyógyulásáért Simi egy ritka genetikai rendellenességgel született, tízéves, életvidám kisfiú, aki – minden nehézség ellenére – tele van álmokkal. Szeret sütni-főzni, horgászni, barátaival időt tölteni, és legnagyobb vágya, hogy egyszer önállóan járhasson, szabad életet élhessen. 2026. március 18. 16:21 Gasztroszínházi előadás, amelyen keresztül Veszprém történelmi múltja is kiviláglik kultúra Gasztroszínházi előadás, amelyen keresztül Veszprém történelmi múltja is kiviláglik A Flódni című improvizációs színházi est receptje – ahogy egyik alkotója, Stahl Judit fogalmaz – meglepően egyszerűnek tűnik: össze kell keverni a színházi rögtönzést Budapest és más magyar városok elfeledett kultúrtörténeti és gasztronómiai sztorijaival, majd az egészet olyan színészekre bízni, akik a legváratlanabb helyzetekből is képesek jelenetet teremteni. A produkció alapötlete és dramaturgiai váza Judit és lánya, Stahl-Bohus Hanna közös munkájából született meg, őket kérdeztük a veszprémi előadásról, ami március 20-án lesz a Hangvillában. 2026. március 17. 15:53

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.