Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Biciklivel Balácára

2012. május 8. 8:34
A Laczkó Dezső Múzeum vasárnap családi biciklikirándulást szervez a Veszprémi Kerékpáros Egyesülettel (VKE-Nelson) közösen Villa Romana Balácára.

A bringások Veszprémből indulva a Tekeres-völgyön át érkeznek a római kori villagazdaságba, ahol megpihennek, pikinkeznek, az érdeklődők megtekinthetik a kiállítóhelyet, ahol jelenleg a kb. 700 000 darabból álló mozaikpadló is épül. A rendezvény alkalmából a belépőjegy mellé tárlatvezetést kapnak ajándékba!

Visszafele megtekintik a római kori halomsírt, majd a Nemesvámos és Veszprém határában lévő szántóföldek között elhaladva 14 óra körül érnek a Laczkó Dezső Múzeumhoz.

A kirándulás ideje: 2012. május 13. vasárnap.

Találkozó: Laczkó-forrás, reggel 9 óra.

Nehézségi fok: rövid, könnyű túra (kb. 25 km), de erdőn-mezőn keresztül, ezért jó állapotú, szélesebb nyomkerekű bicikli ajánlott.

A túrán mindenki saját felelősségére vesz részt! 14 év alattiak részvétele csak nagykorú felügyelete mellett engedélyezett.

Az aktuális időjárásra és a terepviszonyokra való tekintettel a program és időpontváltozásról a múzeum honlapján (www.vmmuzeum.hu) adnak tájékoztatást.

Részletek a honlapon: www.vmmuzeum.hu
 

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.