Junior győzelem tízezer méteren

2012. május 14. 17:05 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A VEDAC futója, Tóth Áron nemcsak a juniorok versenyét nyerte meg, hanem kvalifikációt szerzett a barcelonai világbajnokságra is.

A Vasas Pasaréti úti sportcentrumában rendezték meg április 29-én az atléták 10000 méteres országos bajnokságát, ahol a veszprémiek atlétája, Tóth Áron megnyerte a juniorok versenyét, és 31:22.32-es időeredményével kvalifikációt szerzett a júliusi, barcelonai junior világbajnokságra.

Tóth Áron a dobogó tetején

Tóthné Stupián Anikó tanítványa az abszolút kategóriában az előkelő 5. helyen végzett, a szintén VEDAC-os Fonyó Sándor 8., Szalai Benjamin 14., Szabó Dániel a 23. lett. Az utánpótlás korúak között Szalai Benjamin az 5., Szabó Dániel a 10. helyen végzett.

A hölgyek között a VEDAC-os Badis Anissa Zsófia pontszerző helyen végzett, 38:01,66-os időeredménnyel az 5. helyen zárt.