A kiállítást dr. Márfi Gyula, Hegyeshalmi László, Porga Gyula és Kolti Helga nyitotta meg
Minden ország, amelyik jövőt akar, komolyan kell vegye szakrális hagyományait - mondta dr. Márfi Gyula, Veszprém érseke - Ha azt hangoztatjuk, hogy semlegesek vagyunk, hogy egy civil államban, egy civil unióban élünk, a dekadens pályára helyezzük az országunkat. Idővel semlegessé válunk nem csak a vallás, hanem az oktatás, az egészségügy iránt is. A dolgok ilyen módon való szétválasztása nem normális dolog. Soha nem szűnök meg hívő lenni, amikor magyar állampolgár vagyok, és fordítva is így van ez. Keresnünk kell az optimális kapcsolatot, ami nem mindig könnyű, de megteremthető a kettő egysége, így a szentség újra mindennapjaink része lehet.
dr. Márfi Gyula, érsek
Szelényi Károly az elsők között készíthetett fényképeket az országunkba visszatért Koronáról - folytatta a Művészetek Háza igazgatója, Hegyeshalmi László - Körülbelül 70 felvételt készített róla, melyek alapul szolgáltak az itt látható technikai bravúrhoz.
A hologram körbejárható, szinte tapintható térbeli kép
A holográfia eljárását egy Amerikában élő, angol állampolgárságú magyar, Gábor Dénes fejlesztette ki - vette át a szót Veszprém alpolgármestere, Porga Gyula - Ez a varázslatos fizikai eljárás Magyarország varázslatos emlékét jeleníti most meg. A Szent Korona varázslata évezredeken átívelő, ahogy István látomása a független államiságról. Nem pusztán kép, hanem mindent magában hordoz, amit a Korona jelent. Gábor Dénes 1971-ben fizikai Nobel-díjat vehetett át teljesítményéért. István nem kapott Nobel díjat államalapítás nevű eljárásáért, de történelmi kísérletének eredménye ma is létezik. Vajon hány államférfi mondhatja el, hogy műve ennyi időn át fennmaradt? A Korona üzenetet hordoz a múltból, hogy bátran tekinthessünk a jövőbe, és hogy tudjuk: Magyarország kézzel fogható valóság, nem csupán vetített kép.