20°C
20°C

Négy győzelem az ARAK-kupán

2012. május 30. 21:06 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A VEDAC dobói és futói is két-két elsőséget gyűjtöttek be a Székesfehérváron rendezett atlétikai viadalon.

Székesfehérváron, május 27-én, vasárnap, ötödik alkalommal rendezték meg az ARAK-kupát, ahol 17 versenyszámban mérették meg magukat a magyar atléták. A legkiemelkedőbb eredményt a Ferencváros versenyzője, Juhász Vanda érte el, aki gerelyhajításban 59,20 méterrel teljesítette a Londoni Olimpia B szintjét.

A női kalapácsvetés a veszprémiek háziversenyét hozta. Orbán Éva javított szerda, ostravai eredményén, és 67,69 méterrel nyert. Fertig Fruzsina 62,88 méterrel második, Lévai Dóra 61,19 méterrel harmadik, Molnár Boglárka 54,51 méterrel negyedik lett. A férfiaknál Dobos Máté nyert 60,74 méterrel. Súlylökésben Páli Viktor kerek 17 méterrel a második helyen zárt.

Fotó: Mérei László

A veszprémi futók is két elsőséget gyűjtöttek be. Kéri Bianka magabiztos versenyzéssel nyerte meg a nők 800 méteres síkfutását 2:10,47-es eredménnyel. Loránd Lilla 400 méteren bizonyult a legjobbnak 57,33 másodperccel, a szintén VEDAC-os Szabó Rita kilencedik (1:01,69) lett.

Nagy csatát hozott a férfiak 1500 méteres versenye, ahol Kállay Dániel sokáig vezetett, de a PVSK futója, Bene Barnabás nagyot hajrázott, és 3:48,07-es eredménnyel megnyerte a versenyt. A VEDAC atlétája másodikként ért célba (3:48,36), megelőzve klubtársát, Szalai Benjamint, aki harmadikként (3:50,92) állhatott fel a dobogóra. Kilián Dániel hatodik (3:56,92), Szögi István nyolcadik (4:02,35), Szabó Dániel tizenkettedik (4:08,13) lett.

400 méteren is született VEDAC-os dobogós helyezés, Bartha László 48,61 másodperccel harmadik lett, ugyancsak 400 méteren Schmidt Kornél a 9. helyen (50,82) zárt.

A verseny kedves színfoltja volt a már országos hírű székesfehérvári gyermek atlétikai sorozat, az Arak Aktív versenyszámaiból tartott bemutató.