Az olimpikonok is bemutatkoztak

2012. július 11. 17:40 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A londoni olimpiára készülő Orbán Éva és Minczér Albert is győzött az idei Balaton Bajnokságon, a súlylökést Páli Viktor nyerte.

Július 7-én, szombaton rendezték az 54. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságot a veszprémi stadionban. A megnyitó keretében megemlékeztek Szabó Ernő mesteredzőről, Stark Barbara atlétáról, valamint az idén elhunyt Dr. Sipőcz Józsefről és Bácskay Mártáról.

Az idei Balaton Bajnokság az utolsó hazai verseny, ahol lehetőség nyílt a londoni olimpiára történő szintteljesítésre. A KARC gerelyhajítója, Török Krisztián állt legközelebb ahhoz, hogy szintet teljesítsen, de végül nem sikerült neki.

A kedden megkezdődött junior világbajnokságon résztvevő hat VEDAC-os atléta – Pásztor Bence, Töreky Balázs, Fertig Fruzsina kalapácsvetők, Kéri Bianka, Gönczöl Máté, Tóth Áron futók – nem állt rajthoz az idei Balaton Bajnokságon.

Orbán Éva (archív fotó)

A VEDAC olimpikonjai közül ketten is megmérették magukat, mindketten nyertek. Női kalapácsvetésben az újdonsült Eb-7. Orbán Éva diadalmaskodott 68,97 méterrel, a dobogó harmadik fokára egy másik veszprémi, Lévai Dóra állhatott fel 62,65 méteres egyéni csúccsal. A Continent Company versenyzője, Bácskay Zsófia a 4. helyen zárt 59,71 méterrel.

Az ötkarikás játékokon 3000 méter akadályon rajthoz álló Minczér Albert ezúttal 5000 méteren indult és nyert (14:16,77), a második helyen a szintén VEDAC-os Szalai Benjamin végzett (14:17,55), Kiss Áron 4. lett (15:24,56).

Minczér Albert (archív fotó)

Súlylökésben Páli Viktor bizonyult a legjobbnak 16,46 méterrel, a junior kalapácsvetők között pedig Árvai Krisztián nyert 72,66 méterrel. 200 méteren meghívásos versenyt rendeztek, amit Nagy Gábor nyert 22,49 másodperccel.

400 méteren Szabó Rita Veronika második lett (1:01,61), 400 méter gáton pedig Loránd Lilla szerzett ezüstérmet (1:02,09). 800 méteren Takács Dávid harmadik lett (1:51,32). A dobogós helyezéseken túl több értékes helyezést is szerzett a VEDAC, amik az eredménylistában olvashatók.

A programot a 2. Beermale, azaz Sörmérföld zárta, melynek keretében 15-en vágtak neki a távnak. A résztvevőknek 4 doboz sört kellett meginniuk, és minden doboz sör után 400 métert futniuk. A hangulatos verseny remek zárása volt az idei Balaton Bajnokságnak.

5000 m férfi
1. Minczér Albert 1986 VEDAC 14:16,77