Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 25. Katalin
Veszprém
1°C
2024. november 25. Katalin
Veszprém
1°C

Szűk családi körben temetik Albert Györgyit / Gyászol a sajtó: 44 éves korában hunyt el az újságírónő

2008. október 5. 19:25 // Forrás: MTI, Nőklapja, Origo
Albert Györgyi gyászoló családja közleményben tudatta, hogy a pénteken elhunyt újságíró temetése nem lesz nyilvános, de a részvétet nyilvánítók számára megteremtik a végső tiszteletadás lehetőségét. A médiaszemélyiséget hosszú lelki betegsége után 44 éves korában érte a halál.

"A Györgyi halálát követő megrendítő pillanatokban is érezzük, hogy sok barátja és tisztelője velünk együtt gyászol. Kérjük ugyanakkor a velünk együttérzőket és a média képviselőit, hogy tartsák tiszteletben a család igényét a csöndes, diszkrét gyászra ezekben a fájdalmasan nehéz napokban, ideértve Drága Halottunk végső búcsúztatását is, amit nem kívánunk nyilvánossá tenni" – áll a család MTI-hez eljuttatott közleményében.

Pénteken a Szulák és Más showműsor felvétele után taxiban kapott szívinfarktust Albert Györgyi. A kollégák azt mondják kimondottan jó hangulatban volt. Nyoma sem látszott a depressziónak, mely évek óta kínozta. Boldogan köszönt el kollégáitól és elindult kedvenc éttermébe a Cafe Gustoba, majd az esti újabb stúdióbeszélgetés előtt fodrászhoz is beugrott. Nem sokkal négy óra után hívott taxit, hogy elinduljon a tévébe. Miután beült a kocsiba hirtelen rosszul lett, elveszítette az eszméletét. A sofőr azonnal mentőt hívott.

A rohamkocsi perceken belül a helyszínre érkezett, az orvosok pedig megkezdték az újraélesztést. Több mint háromnegyed órán át küzdöttek az életéért, hiába. A híres újságírónő mindössze 44 éves volt.

Albert Györgyi 1964. május 9-én született Budapesten. 1981 és 1982 között a nigériai Lagosi Egyetemen tanult, 1982 és 1987 között az Eötvös Loránd Tudományegyetemen angol-történelem szakra járt. 1989-ben végzett a MÚOSZ Újságíró Iskolájában.

1987 és 1989 között a Magyar Rádió Külföldi Adások Főszerkesztőségén az angol szekcióban dolgozott, 1989 és 1993 között az ifjúsági osztályon az Ötödik sebesség és a Reggeli csúcs szerkesztő-műsorvezetője, 1994-től 1998-ig a Petőfi Rádió külső szerkesztő-műsorvezetője, 1989 és 1995 között pedig a Calypso Rádió műsorvezetője volt.

A Magyar Televízióban 1992-ig a Mozi Top 10, 1991 és 1993 között A Reggel szerkesztő-műsorvezetője, 1994-től 1996-ig a Nap-kelte, a Múzsa műsorvezetője volt, a Stúdió magazin számára készített tudósításokat filmfesztiválokról, 1998-tól az MTV női, divat- és kulturális műsoraiban volt riporter, 1999-ben a Total Film című folyóirat főszerkesztőjeként dolgozott, 2003-ban a Nemzeti Színház sajtószóvivője volt, azt követően szabadúszóként, sajtó- és PR-managerként dolgozott.


Pályáján a legnevesebb sztárokkal készített interjút, például Gregory Peckkel, Joseph Hellerrel, Paul Simonnal, Glenn Close-zal és John Travoltával és - az Evita című mozifilm magyarországi forgatásán - Madonnával.

 

Az élet fintora, hogy több éve tartó betegsége, szenvedése után akkor halt meg, amikor élni akart. Korábban kigyógyíthatatlannak tűnt a depresszióból, könyvet írt a depresszióról és elzavarta a pszichológusokat. Majd talpra állt, letette a poharat, újra dolgozni kezdett. Albert Györgyi most tele volt tervekkel. Harmadik könyvén dolgozott, és azt tervezte, hogy Londonba költözik, ahol új életet kezd, távol a sajtó világától. Blogjában az utolsó bejegyzések közt szívfacsaró sorokat talál az olvasó: „Meghalni sincs időm, de majd annak is biztosan eljön az ideje.”

Füssy Angéla

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.