A projekt 2010. június 1-én indult, a sikeres intézményi pályázat három alprojektjének megvalósítására. A pályázati kiírás a felsőfokú szakképzés, a szakirányú továbbképzés, illetve piaci szereplők közreműködésével megvalósuló rövid időtartamú, képzettséget adó képzések kidolgozására és fejlesztésére összpontosított. A megvalósításban a Pannon Egyetem Georgikon Kara, a Mérnöki Kara a Felnőttképzési Intézet segítségével három képzés- és digitális tananyag-fejlesztési programot valósított meg összesen 234 123 874 forint elnyert támogatási összegből, 95 százalékos támogatási intenzitás mellett.
A támogatók és együttműködők széles köre állt a projekt mögé. A szakmai támogatók aktívan részt vettek a tananyagfejlesztésben a fejlesztések megtervezésétől egészen az elkészült tananyagok lektorálásáig biztosítva azt, hogy a gyakorlatorientált megközelítés mindvégig érvényesüljön - ismertették a projektzáró eseményen.
Elsőként Butsi Zoltán, a Pannon Egyetem Projekt Irodájának vezetője köszöntötte a résztvevőket és ismertette, hogy a jelen pályázat hogyan illeszkedik a Pannon Egyetem oktatási–kutatási és innovációs tevékenység-rendszeréhez. A köszöntő után Gál Balázs projektmenedzser mutatta be a TÁMOP-4.1.2/A konstrukciót, illetve a most záruló 2010. évi kiírás fő célkitűzéseit, azok mentén a projekt fő tartalmi elemeit. Szász Lőrinc, a projekt szakmai vezetője ismertette a lezárult pályázat eredményeit, az egyetem és a piaci szereplők együttműködését a pályázat kezdetétől a kivitelezésen át az elkészült digitális tananyagok szakmai lektorálásáig. Ezt követően dr. Budai Péter (Növényvédelmi szakmérnök képzés), Dr. Varga Csilla (Műanyagipari mérnök-asszisztens képzés) és Somogyi Viola (Fenntartható Fejlődési szakember képzés) az egyes alprojektek képviselői mutatták be a szakmai eredményeket és az elkészült digitális tananyagokat.