Török Bódog játékosként az NB I-ben szerepelt, majd az ugyancsak NB I-es Goldberger SE női csapatának edzője lett. A női válogatott szövetségi kapitányává 1955-ben nevezték ki és 1978-ig töltötte be ezt a posztot.
Ezen idő alatt az 1965-ös világbajnokságon arany-, 1957-ben ezüst-, 1971-ben, 1975-ben és 1978-ban bronzérmes lett a nemzeti együttes, amely az 1976-os montreali olimpián - a női szakág első ötkarikás szereplése alkalmával - ugyancsak a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Ezt követően Török Bódog a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagja, 1981-től a női válogatott szaktanácsadója, 1983 és 1987 között a Kézilabdázás című szaklap szerkesztője volt. Később, a nyugdíjas éveiben is folyamatos érdeklődéssel figyelte a kézilabdázást, amelytől sosem szakadt el.
A legendás mester - Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint - a három hete életmentő gyomorműtéten esett át, a beavatkozás sebészeti szempontból jól sikerült. Török Bódog állapota még a múlt hét folyamán is kielégítő volt, ám később komplikációk léptek fel, majd kedden hajnalban elhunyt.
Török Bódogot az MKSZ saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek. A szövetség a következő hazai válogatott mérkőzésen, az október 31-i gyöngyösi, Magyarország-Lettország férfi Európa-bajnoki selejtezőn tart megemlékezést az elhunyt edzőről.