Schreiber Mária
Schreiber Mária, a projekt menedzsere elmondta, a törekvésüket 18 780 000 Ft vissza nem térítendő támogatással valósítják meg. Elhangzott, több oktatási intézménnyel működnek együtt a 2012/13-as tanévben. Indítanak havi és heti szakköröket, valamint zárásként egy témahét szerepel a tervek között. A foglalkozások között található művészettörténet, speciális igényű gyermekekkel foglalkozó papírszínház, mesedélután, énekkari mesterkurzus, kézműves szakkör, óvodai komplex hagyományápoló foglalkozás, dráma- és színházműhely, néptánc. A témahét programjaként az Aurer Akadémia szervez tábort.
Pálmann Judit
A projekt hétfői nyitórendezvényén Pálmann Judit, a megyei könyvtár igazgatója elmondta, már több pályázatot is megnyertek, de ez különösen kedves neki, hiszen itt speciális igényű gyermekekkel is foglalkoznak.
Az eseményen előadást tartott Bognárné Lovász Katalin, a szombathelyi Nyugat Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ (volt Berzsenyi Dániel Főiskola) munkatársa arról, hogy a gyerekkönyvtárakat milyen irányba fejlesztik a nyugati országokban. Elhangzott, az intézményeknek nem csak tudást kell adniuk, hanem lehetőséget az egyéb időtöltésekre. Nyugaton több könyvtár is rendelkezik már médiaszobákkal, ahol a gyermekek játszhatnak is, vagy interaktív eszközökkel, játékosan tanulhatnak. Az előadó hangsúlyozta, az országos könyvtárstratégiában nagyobb szerepet kellene szánni az intézmények társadalmi beágyazottságának, a gyermekek megszólításának, és az új technológiák elsajátításának.
Az előadás után a foglalkozások vezetői mutathatták be, hogy milyen szempontokat vesznek figyelembe a szakkörök megvalósításánál és hogyan tervezik a munkát a következő egy évben.