A záróeseményen köszöntőt mondott Némedi Lajos alpolgármester. Emlékeztetett arra, hogy Veszprém iskolaváros, és mint ilyen, számos oktatási intézményére büszke lehet. Kiváló eredményeik azonban nem jöhettek volna létre a színvonalas alapozás, az óvodák nélkül.
Dózsavárosról elmondható, hogy nemcsak szép múltja, de biztató jövője is van. Itt minden adott ahhoz, hogy minél több gyerek szülessen, és nőjön fel a legjobb feltételek között. Az alpolgármester a városvezetés nevében megköszönte azok munkáját, akik az elmúlt negyven évben az intézményben dolgoztak.
Az óvoda történetét Barcza Béláné intézményvezető foglalta össze. A 12-es számú Napközi Otthonos Óvoda 1972-ben nyitotta meg kapuit. Az intézmény kezdetben 12, majd hosszú éveken át 13 csoporttal működött. A Vadvirág Óvoda nevet 1991-ben vette fel. 1999-ben elkészült az óvoda helyi nevelési programja „Együtt a gyermekekért” mottóval. 2000-ben körzeti óvodává vált az intézmény, melybe betagozódott a „Csillagvár” Waldorf Tagóvoda. 2005-ben elbontották a régi épületet, hogy egy évvel később a ma is használt modern létesítménybe térhessenek vissza a kicsik és nevelőik. Az átmeneti tanévben a szintén idén negyvenéves Ringató óvoda vendégszeretetét élvezték. A Vadvirág Óvoda jövőbeli tervei között szerepel, hogy a kompetencia alapú nevelés terén fejlődve elnyerjék a referenciaóvodai minősítést.
A beszédek után Barcza Béláné intézményvezető és Halmay György az önkormányzat Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottságának elnöke köszöntötte a több mint két évtizede a Vadvirágban dolgozókat. Zenés-dalos műsorral készültek az óvónők, a Vackor csoport ovisai és egykori Vadvirágos gyerekek. Ahogy az egész jubileumi héten, a záróprogramon is részt vettek a sepsiszentgyörgyi testvérintézmény, a Csipike Óvoda képviselői is.
A műsor után az érdeklődők megtekinthették az intézmény történetét bemutató kiállítást, és részt vehettek egy állófogadáson is, ahol pohárköszöntőt mondott a városrész önkormányzati képviselője, Mihalovics Péter.