2024. május 20. Bernát, Felícia

Remek főpróba a mezei Eb előtt

2012. november 26. 18:20 // Forrás: Mérei László, masz.hu; Németh Attila, VEDAC
Hat bajnoki címmel a mezei bajnokság legjobb teljesítményét nyújtotta a VEDAC, és újra elnyerte a Munka vándordíjat.

A hagyományoknak megfelelően népes csapattal és győzelmi esélyekkel utazott a VEDAC csapata a mezei futó országos bajnokságra, amit a magyar rendezésű, december 9-i Európa-bajnokság helyszínén, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum területén rendeztek.

Az évszakhoz képest kellemes időben, a helyenként mély, de jól futható pályán a 12 bajnoki számban 484 célba érkező – 288 férfi és 196 női versenyző – teljesítette a távokat. Az értékelhető csapatok száma 101 volt. A győztesek – a fiatalabb évjáratokban is – biztosan szerezték meg az első helyet.

A mezei futó ob legjobb csapata, a VEDAC

Összesen 13 szakosztály nyert bajnokságot, legtöbbet, vagyis hatot a VEDAC gyűjtött be, aminek köszönhetően a veszprémi futók idén is elnyerték a Munka vándordíjat. A VEDAC sportolóit Tóthné Stupián Anikó, Németh Eszter, Takács Dávid és Koós Hutás László készítette fel.

A felnőtt férfiak futamában rögtön a rajt után háromfős élboly alakult ki. A Bene Barna, Minczér Albert, Szabó Sándor trió a táv felére két főre olvadt, Bene gyomorpanaszok miatt kiállt. A hátralevő métereken nem volt kétséges a jó formában versenyző Minczér Albert első helye.

– A taktika az volt, hogy a végére tartogatom magam, úgy gondoltam, hogy az utolsó másfél kört megfutom, és akkor a hajrában ott tudok lenni. De mivel a Barna kiállt, nem kellett a végére hagyni. Az egész verseny alatt éreztem magamban az erőt – nyilatkozta az eredményhirdetés után a masz.hu-nak a 8 km-es bajnokságon győztes Minczér Albert.

A felnőtt férfi csapatversenyt is a VEDAC nyerte Minczér Albert - Kállay Dániel - Kis Áron összeállításban, és összesítésben a junior fiúk is a legjobbnak bizonyultak Tóth Áron, Kilián Dániel és Tulok Mátyás jó futásának köszönhetően.

Az ifik között Szögi István egyéniben tudott nyerni, valamint Kovács Olivérrel és Balogh Bencével kiegészülve csapatban egy bronzérmet is begyűjtött. A 15 éves fiúk csapatversenyében a Fazekas Barnabás - Barabás Gábor - Bertalan Renátó összeállítású VEDAC-os alakulat szerzett bajnoki címet.

A hölgyek mezőnyében a veszprémi felnőtt csapat a második helyre tudott odaérni, a csapat tagjai Badis Anissa Zsófia, Tóth Lívia és Brassay Réka voltak. A junior nők között Kéri Bianka bronzérmet szerzett.

A 15 éves lányok egyéni versenyében Ladányi Fruzsina a második helyen végzett, csapatban pedig Göncz Annával és Garai Katával kiegészülve bajnoki címet szerzett.

A népes veszprémi csapat többi tagja is további pontokat szereztek, hozzájárulva ahhoz, hogy a mezei futó országos bajnokság legeredményesebb klubja lett a VEDAC. Ami pedig a szövetség idei pontversenyét illeti, a veszprémiek behozhatatlan előnyre tettek szert, és bár hivatalos végeredmény még nincs, de kijelenthetjük, hogy a tavalyi év után 2012-ben is hazánk legjobb atlétikai klubja a VEDAC.