– A korábbi években már májusban lehetett ismerni a pontos programot, ez idén csak két héttel a fesztivál rajtja előtt jelent meg a weboldalon. Miért kellett eddig várni?
– Úgy gondolom, ez ebben az évben nem volt annyira kardinális mint az előző években, hisz a fellépők túlnyomó részét a közönség nem ismerheti. Utcai muzsikusok a világ különböző tereiről, így a látogatók nem ez alapján döntenek majd mikor melyik színpadhoz menjenek. Abból a szempontból természetesen jogos a reklamáció, hogy akik kizárólag a hazai és nemzetközi sztárok miatt utaznának ide, azoknak tudniuk kell, hogy ne tegyék, de nekik igyekeztük jelezni a konkrét programoktól függetlenül, hogy idén ne várjanak nagy neveket! Másrészt azt is lehet látni, hogy a Kossuth utca ezekben a percekben is épül, bízunk benne, hogy a kezdésre minden rendben lesz.
– Az, hogy nincsenek „nagy nevek”, sok embernél visszatetszést keltett.
– Az, hogy „sok embernél”, az szerintem túlzás. 10-20 negatív bejegyzést kaptunk a húszezer követővel rendelkező Facebook-oldalunkon. Mindig annyi pénzből tudunk gazdálkodni, amennyi rendelkezésre áll. Idén ennyi jutott. Soha nem mondtuk, hogy az Utcazene mindig ugyanolyan lesz, sőt, ha az elmúlt évekre visszaemlékezünk, mindig máshova került a hangsúly. Voltak olyan évek, amikor nagyon jó line-up állt össze, mert volt rá forrás, és úgy gondoltuk, hogy érdemes többet költeni erre. Kellett három nagyon erős év, hogy az Utcazene igazán bekerüljön a köztudatba, akkor volt lehetőségünk ezt meglépni. Szóval én nem érzem tragédiának, hogy idén mellőzzük a nagy neveket. Szerintem nincs értelme azon keseregnünk, hogy mi hiányzik idén, inkább örülünk annak, ami van.
– Nézzük akkor, hogy mink van! Van húsz versenyzőnk, akik az idén is megpróbálják bebizonyítani, hogy ők a legjobbak. Milyen az idei mezőny?
– Mindig azt mondom, hogy évről évre jobb, és ezt így is gondolom. Vannak visszatérő jelentkezők, és minden évben akad tíz-tizenöt első próbálkozó is, akik szintén megérdemlik a lehetőséget.
– Hogyan lehet rájuk szavazni?
– Ahogy az elmúlt néhány évben, ezúttal is az OTP alkalmazásán keresztül, online. Idén hostessek is járják majd a belvárost egy-egy iPaddel felszerelve, ők is tudnak szavazatokat regisztrálni. Reméljük, hogy ezzel is több embert sikerül szavazásra lelkesíteni.
– Tavaly nem voltak külföldi zenekarok. Idén erre nem lehet panasz.
– Tavaly sem éreztem úgy, hogy ez baj lenne. Aki kint volt, az látta, hogy a hangulatot nem rontotta ez el. Az Utcazene attól is jó, hogy változatos. Tavaly egy másik irányba indultunk, hazai sztárok műsorát hangoltattuk Veszprémre, egyébként nagyon nagy sikerrel, és rengetek pozitív szakmai viszhanggal. Idén ismét a külföldi zenekaroknak jut nagyobb szerep.
– Mi alapján választottátok ki ezeket a zenekarokat? Említetted, hogy a magyar közönség többségüket nem ismeri.
– Vannak visszatérők. A La Tresca komoly rajongótáborral rendelkezik itt Veszprémben, ők gondoskodnak arról, hogy meghívjuk a kedvencüket akkor is, ha nekünk esetleg nem jutnának eszünkbe. Aztán vannak zenekarok, akiket valamilyen fesztiválon láttunk, ott tetszett meg a produkciójuk. De szerencsére már azt is elértük, hogy komolyan veszik a rendezvényt,vannak előadók, akik maguk jelentkeznek, hogy szeretnének nálunk szerepelni. Akad olyan is, akire az interneten találtunk rá.
– Az Utcazene esetében mikor beszélhetünk sikerről?
– Ha nem lenne hiányérzetünk. Egyébként nem lesz. Tudjuk, hogy kevesebb pénzből gazdálkodhatunk, mint tavaly, tudjuk, hogy ez más lesz, de azt senki nem gondolja, hogy rosszabb lesz. Jók az előadók, akár a versenyzőkre, akár a külföldi vendégekre gondolunk. Szerintem az tekinthető sikernek, ha mindenki elégedetten, jó érzéssel megy haza, a fellépők és a közönség is.