Ez következik abból, hogy az elmúlt 10 évben felére csökkent az érettségizők létszáma, valamint minőségi és tartalmi szempontból jelentősen megváltoztak a gazdasági szereplők igényei. Ez az új működési rendszer az intézmény számára akkor hatékony, ha a három érintett partner, a hallgató, a gazdasági szereplők és az egyetem hosszú távú érdekei egyszerre teljesülnek. A Pannon Egyetem ennek megfelelő működési pályára állt, melynek lényege nem a hallgatói létszám mennyisége, hanem a projekt alapú, gazdasági igényekhez igazodó képzés. Ennek az új elvnek az alkalmazását és a céloknak megfelelő azonosulását igazolja a Pannon Egyetem költségvetése, melyben csupán egyharmad részben szerepel az állami normatíva támogatása. Leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy az egyetem a képzésre fordított forrásokat megtöbbszörözi az állami normatívához képest.
A mostani felvételi eljárás ennek megfelelően történt, a Pannon Egyetem minőség melletti elkötelezettségét a 2013-as felvételi eredményei is jól tükrözik. Szeptembertől új képzéseket is indítanak, így Székesfehérváron mérnökinformatikus mesterszakot, Veszprémben osztatlan tanári szakokat, Nagykanizsán gazdaságinformatikus alapszakot, illetve felsőoktatási szakképzési szinten agrár és gazdaságtudományi képzési területen is lehetőség nyílik a továbbtanulásra.
A kiemelt szakokon továbbra is magas a felvételi ponthatár. 8969 jelentkezés érkezett összességében a Pannon Egyetemre, mely alapján 1872 hallgatót vettek fel, ebből 1471 főt állami ösztöndíjas képzési helyre. A felvett hallgatók közül 1271 fő alapszakon, 313 fő mesterszakon, 288 fő pedig felsőoktatási szakképzésen kezdi meg tanulmányait. A legtöbb hallgatót (163 fő) a turizmus-vendéglátás alapszakra vettek fel, ezt követi a vegyészmérnöki alapszak 106 fővel és a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki alapképzési szak 92 fővel. A legmagasabb ponthatárral a mérnök informatikus alapszak önköltséges képzésére lehetett bekerülni, amely országos viszonylatban is a legmagasabb (468 pont). Az állami ösztöndíjas képzések közül a legmagasabb ponthatár 460 pont volt gazdálkodási és menedzsment, valamint nemzetközi gazdálkodás alapszakokon.
A Pannon Egyetem a jövőben is a minőségi oktatás elkötelezett híve marad, mindemellett fontosnak tartja a jelenlegi és leendő hallgatók karrierútját is. Ennek érdekében a most beiratkozó hallgatókat is érinti, hogy olyan szakmai együttműködéseket köt nemzetközileg is elismert, élvonalba tartozó gazdasági szereplőkkel, akik kiváló szakmai lehetőségeket, pályafutást ajánlanak a Pannon Egyetem hallgatói számára.
Azoknak, akik a jelenlegi felvételi során nem kerültek be az intézménybe, pótfelvételi eljárás keretében számos szakot hirdet a Pannon Egyetem, melyre elektronikus úton jelentkezhetnek az érdeklődők 2013. augusztus 12-ig.