Nagy négy góllal tért vissza

2014. január 28. 20:14
A címvédő MKB-MVM Veszprém tizenegy góllal nyert Cegléd a vendégeként a Magyar Kupa-negyeddöntő első felvonásán.

A dániai Európa-bajnokság miatti szünetet követően tétmérkőzésen idén először lépett pályára a veszprémi férfi kézilabdacsapat, amely a Magyar kupa negyeddöntőjének első meccsén Cegléden vendégszerepelt.

A kontinenstorna végjátékában érdekeltek – Carlos Ruesga, Cristian Ugalde és Mirko Alilovic – nem utaztak el a társakkal, ott volt azonban a keretben a fiatal Borbély Ádám, Zakics Bence és Ligetvári Patrik is.

Az mkb-mvmveszprem.eu tudósítása szerint az első játékrész harmadáig kiegyenlített játék folyt a pályán (5:5), a félidő derekánál azonban már négy volt a bakonyiak előny (6:10). Igaz, a vendéglátó szívósan tapadt ellenfelére, így öttel a pihenő előtt ismét egál állt az eredményjelzőn (11:11). Carlos Ortega együttese „sovány” előnyt harcolt ki a második játékrészre (13:15).

Momir Ilic ötször volt eredményes (archív fotók)Momir Ilic ötször volt eredményes (archív fotók)

A térfélcsere után egyetlen gólra zárkózott az ellenfél (15:16), egyenlítés helyett azonban zsinórban öt vendég gól következett. A meccs háromnegyedénél is látótávolságon belül voltak a ceglédiek (19:23), de a végjátékban érvényesült a papírforma: a sorozat címvédője magabiztosan növelte előnyét, s végül tizenegy góllal nyert (22:33).

Az MKB-MVM legeredményesebb játékosa Momir Ilic volt, aki ötször talált be. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a nemrégiben igazolt Mocsai Tamás megszerezte első veszprémi gólját. A sérüléséből felépült Nagy László – aki kihagyta a dániai Eb-t – négyszer volt eredményes. A visszavágót március 11-én rendezik a Veszprém Arénában.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Ceglédi KKSE–MKB-MVM Veszprém 22:33 (13:15)
Legjobb góldobók: Bíró 5, Perisic 4, Hódi 3, Takács 3, ill. Ilic 5, Jamali, Iváncsik G., Iváncsik T., Nagy L., Sulic 4-4.