A háromnapos versenyen több mint hetven hallgató mérte össze tudását egy izgalmas, valós vállalati eset megoldásában. A zsűri a Pannon Egyetem oktatóiból, korábban eredményesen versenyző hallgatókból és különböző vállalatok képviselőiből állt.
A versenyt záró sajtótájékoztatón Szabó Lajos, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi karának dékánja elmondta, hogy a verseny célja az egyetem tehetségmenedzsment programjához illeszkedően az esettanulmány módszer terjesztése és népszerűsítése, melynek köszönhetően a hallgatók elméleti tudásukat a gyakorlatban is próbára tehetik. A versenyzők a megoldásokat szóban és írásban is bemutatták a vállalati, üzleti szférát képviselő szigorú, szakmai zsűrinek.
Szabó Lajos nagyon fontosnak tartja, hogy a Pannon Egyetem tehetséges hallgatói megmutathassák magukat és bebizonyíthatják vállalti szakembereknek, hogy az egyetemen megszerzett tudást képesek a gyakorlatba is átültetni. A bemutatkozás gyakran olyan jól sikerül, hogy a zsűriben helyet foglaló szakemberek megkeresik a legjobban szereplő hallgatókat és gyakornoki-, illetve álláslehetőségeket ajánlanak számukra. A tizenharmadik alkalommal megrendezett verseny mára országossá nőtte ki magát. Összesen tizennyolc csapat mérte össze erejét, amiből tizenöt csapat a Pannon Egyetem hallgatóiból állt össze, de érkeztek Budapestről, Miskolcról és a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemről is versenyzők. Az esettanulmányi versenyt a stabil szponzori háttérrel rendelkező Tímár László Alapítvány gondozza.
Dr. Gaál Zoltán, a Pannon Egyetem egykori rektora szerint Magyarországon szokatlan egy fiatalon elhunyt emberről valamit elnevezni, emlékének ápolására alapítványt létrehozni. A 41 éves korában elhunyt Tímár László személyisége, jó integráló képessége, széles látóköre és szociális érzékenysége azonban kiemelte a vele egykorú tanárok közül.
A versenyen a csapatoknak egy magyar vonatkozású, vállalati döntéshozatali problémát kellett megoldaniuk. A tét jelentős, ugyanis a résztvevők közel egymillió forint értékű díjazásban részesülnek, különböző utalványok és pénzjutalom formájában. A verseny győztes csapata pedig az országos esettanulmányi versenyen képviselheti a Pannon Egyetemet.
Gasparetz András, a Magicom ügyvezető igazgatója hozzátette, hogy egy rendezvényhez akármennyire is jó célt szolgál, nehéz támogatókat keresni. A Tímár László Tanulmányi Emlékverseny támogatói köre azonban évről-évre új tagokkal bővül. Azok a cégek, akik megtelepednek Magyarországon munkaerőt és egyetemi kapcsolatokat, és ezáltal jól kvalifikált szakembereket keresnek. Ez a tanulmányi verseny egy nagyon jó lehetőség arra, hogy ezek a cégek egy valós terepen, munka közben nézzék meg a hallgatókat.
Szentes Balázs, a Pannon Egyetem Gazdaságtudomány Karának oktatója elmondta, hogy idén egy újítást vezettek be a verseny lebonyolításával kapcsolatban. A meghívott vendégcsapatok eddig videó konferenciával vettek részt, idén azonban minden csapat a helyszínen küzdhetett a szponzorok által felajánlott díjakért.