Egész héten fennállásának negyedszázados évfordulóját ünnepelte a Vetési. A jubileumi hét a kísérletek délutánjával indult, ahol a kémia, fizika, biológia területén próbálhatták ki magukat a diákok. Kedden a spanyol és francia, szerdán pedig a német szak mutatkozott be, csütörtökön diáknapot rendeztek, pénteken pedig 25 kilométeres váltófutással tisztelegtek az elmúlt évek előtt a résztvevők.
A szombati gálaműsoron Szarka László igazgató arról beszélt, hogy nem könnyű megmondani, milyen a jó iskola. A külvilág egy iskolát a kimeneteli eredmény alapján értékel. Ebben a Vetési jól teljesít: végzősei 90 százaléka tovább tanul, 93 százalékuk nyelvvizsgát szerez, de ötven százalékuknak kettő is van, mire elhagyja az alma matert.
A jó iskola Szarka szerint jelen elvű, a tanulót nem az életre készíti fel, hanem a diák él az iskolában. Az emberek életét nagyrészt nem a távlati célok, hanem a napi küzdelmek határozzák meg. Csak kevesen tudják, hogyan kell a jelenben élni, legtöbbünk egy órából 59 percet vagy a múlt fölötti gondolkodással, vagy a jövő tervezésével tölti. A jó iskolában a pedagógus és a diák gyakran mosolyog. A jó iskolában félelemmentes a légkör, elfogadó a környezet.
„Semmi sem lehetetlen, ha innovatív, alkotó a légkör.” – Szarka László
Porga Gyula polgármester is színpadra állt. „Bátran állíthatom, hogy a Vetési Gimnázium huszonöt éve hozzájárulást ahhoz, hogy azt mondhassuk: az ezeréves város soha nem öregszik. A Vetési Gimnázium legendává vált."
Vannak fontosabb dolgok a számoknál; a gyerekeink se a számokkal, hanem a történetekkel foglalkoznak. Sokan ezek között a falak között váltak felnőtté, itt estek először szerelembe. Ez a huszonöt év hozzátartozik az ezer év legendájához – fejtette ki a polgármester.
A rövid köszöntők után az iskola volt és jelenlegi tanulói adtak kulturális műsort.
A Vetési 1989. szeptemberében kezdte meg működését 16 osztályos épületben nyelvi, testnevelés valamint informatika tagozattal. Az épület aztán az évek során folyamatosan bővült, 1992-ben három, '93-ban újabb két teremmel. 1994-ben a pesti Németh László Gimnázium követő iskolájaként 8 évfolyamos gimnáziumi képzést indítottak, ami tíz éven át működött.
1997-ben megszűnt az emelt szintű sportosztályos képzés, ám az iskola kínálata így is bővülő tendenciát mutatott: 1999-ben francia-magyar két tanítási nyelvi valamint emelt szintű biológia-ökológia képzés indult.
A Vetési legfrissebb fejlesztéseként a közelmúltban természettudományi labort adtak át.