A szakmai eseményen a Nemzeti Tehetség Programról, illetve a Tehetségpontok működéséről tájékozódhattak a résztvevők. Az önkormányzatot Némedi Lajos alpolgármester és Halmay György, a Köznevelési, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke képviselte.
A házigazda iskola igazgatója, Schultz Zoltán szerint a tehetséggondozás fő színtere az iskola, de az a külső támogatók, partnerek, a fenntartó támogatása nélkül nem képes helyt állni ezen a téren. A Lovassy is komoly kapcsolatokat épített ki a tehetséggondozásban élen járó általános iskolákkal, neves felsőoktatási szereplőkkel (kötzük a Pannon Egyetemmel is), illetve az Arany János Tehetségprogram kapcsán a középiskolai kollégiummal.
Az együttműködés egyik előnyeként az igazgató azt nevezte meg, hogy sok olyan dologba belevágtak, amivel talán önállóan nem próbálkoztak volna. Dicsérte a pályázati rendszert, ami egy könnyen teljesíthető, az EU-s pályázatokhoz képest jóval kevesebb buktatót magában rejtő lehetőséget nyújt az intézményeknek.
Szauer István, a veszprémi tankerület igazgatója is fontosnak tartja a tehetséggondozó programokat. A tehetség olyan, mint a víz, utat tör magának – mondta a tankerület-vezető megnyitó beszédében, majd rögtön hozzá is tette: ahogy a víz is kiléphet medréből, úgy a tehetséget is a helyes irányba kell terelni.
A kétórás szakmai programon résztvevő pedagógusok megismerhették a Lovassy tapasztalatait, és megoszthatták egymással gondolataikat a tehetséggondozó programmal kapcsolatban.