Nagy Miklós, a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet igazgatója kedden a Pannon Egyetemen tartott projektzárón elmondta: közel tíz évvel ezelőtt fogalmazódott az intézet munkatársainak fejében az a cél, hogy a köznevelési intézmények is hasonló informatikai infrastruktúrával rendelkezzenek, mint a felsőoktatás. A tavaly indult, 1,3 milliárd forint összértékű projekt során 3600 vidéki általános és középiskolában korszerűsítették a hozzáféréshez szükséges eszközöket.
A korszerűsítés érdekében az oktatási intézményekben nagy átviteli sebességre képes eszközöket helyezett el az intézet. A program során olyan szolgáltatásokat is próbáltak bevezetni, amelyek már bizonyítottak a felsőoktatásban. A hálózati tárhely és az iskolák közötti videó konferencia mellett az intézményeknek lehetőségük van a rendszeren keresztül iskolai naplót vezetni és a kapcsolat lehetővé teszi a tanulóknak, hogy digitális formában töltsék fel házi feladatukat.
Dr. Friedler Ferenc a Pannon Egyetem rektora elmondta, hogy az egyetem közel húsz éve szoros kapcsolatot tart fent a városban működő iskolákkal, ezért is tartja fontosnak, hogy segítse azt a munkát, amely az iskolai hálózatok fejlesztésével foglalkozik. Az egyetem emellett nagy figyelmet fordít a középiskolai tehetséggondozásra, amelynek részét képezi az adatkapcsolat biztosítása is.
Pulai Gábor, a Pannon Egyetem informatikai referense hozzátette, hogy az eddigi sávszélesség nem tette lehetővé, hogy érdemi oktatás folyjon a közoktatási intézményekben. A Sulinet+ program keretében az általános iskolás fiatalok számára is elérhetővé váltak a web 2.0 lehetőségei.