- Régóta érdekelt minden, ami rajzolással, kézművességgel kapcsolatos. Ugyan mérnöki szakmáról van szó, ami sok reál ismeretet kíván, egyszerre közel áll a művészetekhez is, hiszen rajzolunk, festünk, makettezünk. Édesanyám is építészmérnök, így gyerekkoromtól is láttam már, milyen érdekes dologról van szó.
Kántor Lilla és Hajdú Anikó Velencében
- Amikor a pályázatról hallottunk, több ötletünk is támadt Anikóval. Egy korábbi feladat kapcsán, ahol egy múzeumépület rejtett bevilágításán gondolkoztunk, már felmerült bennünk a fénycsapda elképzelése, így végül ennél maradtunk.
A tervekkel az elismerés kapcsán foglalkozott az építészeti sajtó is, így szakmai berkekben sokan hallhattak a lányok elképzeléseiről.
- A velencei díjátadó után egy építészeti témájú tévébe is kaptunk meghívást. Másfél év múlva diplomázunk, így addig elsősorban a tanulásra koncentrálunk, de biztos előnyt jelent majd a díj az elhelyezkedés vagy szakmai előrelépés szempontjából - teszi hozzá.
Érdeklődésünkre elmondta, a tényleges tervezési folyamat több mint két hónapot vett igénybe.
- Március elejétől május közepéig tartott, és az egyetemi feladataink mellett, általában hétvégeken dolgoztunk rajta. Először minden tervezés anyaggyűjtéssel, kutatással és sok rajzolással kezdődik, majd ezt követi a számítógépes feldolgozás. A tervezés során maketteket is készítettünk, fából, mikrokartonból és habkartonból.