Új rovatunkban hétfőnként orvosok, terapeuták írnak egy-egy témáról. Olvasóink csütörtök reggelig kommentben tehetik fel kérdéseiket, amikre a hét szakembere pénteken külön cikkben válaszol.
A zeneterápia a lelki segítségnyújtásnak egy olyan módja, amikor a zene hatására felszabadulnak a bennünk rejlő feszültségek, indulnak meg lelki folyamatok, amiket szavakkal nehezen mondanánk el, vagy nem szívesen beszélnénk róla. Segít feloldani szorongásainkat, belső vívódásainkat, arra késztet minket, hogy foglalkozzunk magunkkal.
Sokféle területen használható ez a módszer: megelőzésként, személyiség és önismeret fejlesztésre, gyógyításban, rehabilitációban, gyógypedagógiában. Fejleszti kapcsolatteremtő képességünket, beleérző képességünket. A terápiának ez a módja történhet egyéni és csoportos formában. Fajtái: aktív (a terapeuta és a páciens/ek hangszerek segítségével beszélgetnek egymással), receptív (egy zenemű közös meghallgatása után az élmények, feltörő emlékek megbeszélését jelenti) és integratív (különböző művészeti ágakat ötvöz a terapeuta pl. zenés festés, zenére pantomimezés).