Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Elméletből gyakorlat

2015. február 23. 16:24
A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara idén februárban 14. alkalommal rendezte meg a Tímár László Tanulmányi Emlékversenyt és Esettanulmányi Megoldó Versenyt.

A három napos versenyen tizennégy csapat hatvan versenyzője mérte össze tudását egy izgalmas, valós vállalati eset megoldásában. A zsűri a Pannon Egyetem oktatóiból, korábban eredményesen versenyző hallgatókból és különböző vállalatok képviselőiből állt.

A verseny hétfői sajtótájékoztatóján dr. Szabó Lajos, a Pannon Egyetem Szervezési és Vezetési Tanszékének vezetője elmondta: a Tímár László nevét viselő esettanulmányi verseny célja, hogy a hallgatók konkrét vállalti problémákat elemezzenek és oldjanak meg egy szigorú szakmai zsűri előtt. A versenyen az egyetem hallgatói bebizonyíthatják, hogy nem csak az elméletben jártasak, hanem az itt megszerzett tudást képesek a gyakorlatba is átültetni. Ezt hazai és nemzetközi cégvezetők előtt tehetik meg, akik gyakran gyakornoki és teljes munkaidős állást ajánlanak fel a hallgatóknak.

dr. Szabó Lajosdr. Szabó Lajos

Gasparetz András, a Magicom ügyvezető igazgatója és a Pannon Egyetem oktatója szerint a verseny során mindenki megtalálja a számításait, hiszen az egyetem visszaigazolást kap a hallgatók tudásának piacképességéről, a hallgatók pedig fel tudják mérni, hogy hol tartanak. Gasparetz András szerint az oktatási intézmények és a cégek észrevették, hogy egy rendszernek a részei, ahol kölcsönösen többre tudnak jutni. A verseny sikerességét az is mutatja, hogy ma a zsűriben több olyan ember ül, aki korábban versenyzőként indult el.

Gasparetz AndrásGasparetz András

Szentes Balázs, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának oktatója elmondta, hogy az idei versenyen tizenöt, négy főből álló csapat vesz részt, amelyből tizenkettő a Pannon Egyetem hallgatóiból áll, a fennmaradó csapatok pedig Miskolcról, Győrből és Révkomáromból érkeztek. A versenyzőknek huszonnégy órájuk van megoldani egy valós vállalti esetpéldát.

Az idén két újdonsággal is készültek a szervezők. Indult egy angol nyelvi szekció, valamint a Junior Program keretében középiskolások is részt vettek egy esettanulmány megoldó workshopon, ahol betekinthettek az esettanulmányok világába.

Szentes BalázsSzentes Balázs

A tét jelentős, ugyanis a résztvevőket közel kétmillió forint értékben díjazzák különböző utalványok és pénzjutalom formájában. Az első helyezett csapat képviselheti a Pannon Egyetemet az országos esettanulmányi versenyen Budapesten.

A nap folyamán cikkünk frissül az eredményekkel.

csepely-mate
csepely-mate
csepely-mate
Csepely Máté
domjanattila
domjanattila
domjanattila
Domján Attila
további cikkek
egyetem_koferencia-11
egyetem_koferencia-11
egyetem_koferencia-11
Tehetséggondozás, MI és módszertani kihívások az oktatásban A digitális tudás, a mesterséges intelligencia (MI) térnyerése és az informatikai tehetséggondozás is középpontba került az Informatikai Oktatási Konferencián (IOK 2025), amelyet a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara és a HTTP Alapítvány közösen szervezett meg március 29-én, szombaton Veszprémben. tegnap 17:24
E98A7461
E98A7461
E98A7461
Megújul és bővül a Nemesvámosi Petőfi Sándor Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola A Veszprémi Tankerületi Központ Nemesvámosi Petőfi Sándor Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola infrastrukturális fejlesztése című projekt nyitórendezvényét március 13-án tartották a szóban forgó intézményben. 2025. március 25. 12:13
IMG_20240426_142515_0037
IMG_20240426_142515_0037
IMG_20240426_142515_0037
Kik a balatoni emberek 2025-ben? Vajon kik alkotják a Balaton társadalmát? Létezik még ez a közösség a közel tízmillió magyarországi ember között, vagy csupán a turisztikai desztináció statisztikai elemei az itt élő emberek? Tényleg olyan sikeres ez a régió, ahogy sokan tartják? Szántó Balázs, a Pannon Egyetem mesteroktatója ezekre a ritkán feltett, mégis aktuális kérdésekre kereste a válaszokat az egyetemen szervezett Balaton konferencián. 2025. március 25. 16:00
E98A8253
E98A8253
E98A8253
Nádasdy Ádám: A tudomány az tudomány, nem fér bele a szenvedély Március 19-én a Pannon Egyetem Humántudományi Kar Germanisztikai és Fordítástudományi Intézet konferenciájának plenáris előadója Nádasdy Ádám volt. A nyelvész, költő, műfordító „Nyers vagy modern, formális vagy dinamikus?” című előadására igen sokan voltak kíváncsiak, utána pedig mi is feltehettük kérdéseinket. Beszélgettünk vele fordításról, arról, lehet-e egy nyelvi változás jó vagy rossz, de szóba került például a mesterséges intelligencia is. Villáminterjú. 2025. március 24. 21:41

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.