A három napos versenyen tizennégy csapat hatvan versenyzője mérte össze tudását egy izgalmas, valós vállalati eset megoldásában. A zsűri a Pannon Egyetem oktatóiból, korábban eredményesen versenyző hallgatókból és különböző vállalatok képviselőiből állt.
A verseny hétfői sajtótájékoztatóján dr. Szabó Lajos, a Pannon Egyetem Szervezési és Vezetési Tanszékének vezetője elmondta: a Tímár László nevét viselő esettanulmányi verseny célja, hogy a hallgatók konkrét vállalti problémákat elemezzenek és oldjanak meg egy szigorú szakmai zsűri előtt. A versenyen az egyetem hallgatói bebizonyíthatják, hogy nem csak az elméletben jártasak, hanem az itt megszerzett tudást képesek a gyakorlatba is átültetni. Ezt hazai és nemzetközi cégvezetők előtt tehetik meg, akik gyakran gyakornoki és teljes munkaidős állást ajánlanak fel a hallgatóknak.
Gasparetz András, a Magicom ügyvezető igazgatója és a Pannon Egyetem oktatója szerint a verseny során mindenki megtalálja a számításait, hiszen az egyetem visszaigazolást kap a hallgatók tudásának piacképességéről, a hallgatók pedig fel tudják mérni, hogy hol tartanak. Gasparetz András szerint az oktatási intézmények és a cégek észrevették, hogy egy rendszernek a részei, ahol kölcsönösen többre tudnak jutni. A verseny sikerességét az is mutatja, hogy ma a zsűriben több olyan ember ül, aki korábban versenyzőként indult el.
Szentes Balázs, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának oktatója elmondta, hogy az idei versenyen tizenöt, négy főből álló csapat vesz részt, amelyből tizenkettő a Pannon Egyetem hallgatóiból áll, a fennmaradó csapatok pedig Miskolcról, Győrből és Révkomáromból érkeztek. A versenyzőknek huszonnégy órájuk van megoldani egy valós vállalti esetpéldát.
Az idén két újdonsággal is készültek a szervezők. Indult egy angol nyelvi szekció, valamint a Junior Program keretében középiskolások is részt vettek egy esettanulmány megoldó workshopon, ahol betekinthettek az esettanulmányok világába.
A tét jelentős, ugyanis a résztvevőket közel kétmillió forint értékben díjazzák különböző utalványok és pénzjutalom formájában. Az első helyezett csapat képviselheti a Pannon Egyetemet az országos esettanulmányi versenyen Budapesten.
A nap folyamán cikkünk frissül az eredményekkel.