A film nagy erővel robbant be a magyar mozikba és valószínűleg még sokáig a figyelem középpontjában marad. A csatos üveges bambik, a lázadó ifjúság, az elvtársak és a táncoló fekete lakkcipők korába kalauzol el minket. Emellett Fenyő Miklós fiatalkorának egy részét mutatja meg, hazatérésétől a nyertes tehetségkutató versenyig. Egy olyan múltat láthatunk, ahol a kubai meztelenség természetes, amíg nem hívják amerikainak. Szerelem, kaland és a rendszer elleni énekes lázadás. A mondanivalója mellett a zene és a jelenetek összhangja a hab a tortán. Azonban bármennyire is dicsérik a produkciót, mindenki kíváncsi rá, hogy mit gondolnak erről maguk, az alkotók és résztvevők.
A József Attila színpadon folyó előadás szinte kötelező darab volt a stáb összes tagjának ahhoz, hogy egy ehhez méltó filmmel tudjanak előállni. Neményi Ádám, a film producere elmondta, hogy többek között ez az előadás volt az oka annak, hogy filmet csináltak belőle. A darab volt az ihletet adó elem, hiszen észrevehető, hogy a fiatalabb korosztály is érdeklődik a darab iránt. Fonyó Gergely rendező is meglátta benne a lehetőséget és már régóta a filmvászonra álmodta, most pedig ez az álom be is teljesült.
Mindenkiben felmerül a kérdés, hogy a történet mennyiben felel meg a valóságnak? Nagyon nagy része passzol az élethez, például a szerelmi szál, Fenyő Miki amerikai élete és néhány szereplő alakja. Természetesen itt is vannak csúsztatások, mint az, hogy a filmvásznon egy nyár alatt játszódik le, a valóságban ehhez több év kellett. A zenék is később íródtak, de ezek nélkül elképzelhetetlen lenne a történet, hiszen a dalok köré íródott a sztori. Hiteles és reális világ teremtése volt a cél. A korrajz mellett egyfajta erkölcsi szál is megjelenik, hiszen Mikinek meg kell tanulnia alkalmazkodni egy újfajta, szigorúbb életformához - mondta Fonyó Gergely rendező.
Csukás Sándor operatőr szerint a remek történetnek köszönhető a nagy siker. Minden karaktert úgy ábrázoltak, hogy a néző által átélhető legyen. A dalokkal és a sztorival együtt alkot egy egészet, hiszen itt a zene nem töltelékelemként funkcionál. Ez egy erősen látványcentrikus film. Kaszás Géza társproducer szerint, bár nagyon úgy tűnik, de nem egy retrofilm volt a cél, csak csinálták a legjobb tudásuk szerint azért, hogy kikapcsolják a közönséges. Tanítás és szórakoztatás egyben.
Belecsöppenni egy egészen más korba és életstílusba nem könnyű. Bár Fenyő Miklós jelen volt végig a forgatáson és sokat segített, az ifjú szereplőknek még így is nagy kihívást jelentett korhűen eljátszani a szerepüket. Puskás Péternek és Valentin Titániának mindenki sokat segített átélni az igazi rock'n roll életérzést. Fenyő Iván, mikor megkapta a szerepet Fenyő Miklóssal ült le egy hosszadalmas beszélgetésre. Elmondta, hogy minderre azért volt szükség, hogy legyen egy alap, amire aztán fel lehet építeni a szerepet. Hungária lemezeket nem nagyon hallgatott, de mióta belevésődtek a fülébe a dallamok, azóta teljesen más érzést ad egy-egy felcsendülő dallam. Zárásként pedig a jelen levőkkel lehetett fényképezkedni és természetesen autogramot is kaphattak.