A kamara elnöke hangsúlyozta, az átalakítástól letisztultabb oktatási rendszert várnak. Parragh László szólt arról is, hogy a munkaerőpiacon egyrészt szakemberhiány van, másrészt pedig túlkínálatot látnak valós piaci igénnyel nem rendelkező szakmák esetében. "Azt kell elérni, hogy olyan szakmákat tanítsunk, amelyek iránt piaci kereslet van" - fogalmazott az MKIK elnöke.
Parragh László elmondta, hogy jelenleg mintegy 8 ezer cég foglalkozik gyakorlati szakképzéssel, ezt a számot szeretnék 15-16 ezerre növelni. A kamara elnöke szerint a cégeket többféle eszközzel lehetne ösztönözni tanulók gyakorlati képzésére, köztük állami támogatással. Emellett a munkaerőt kereső cégek költséget tudnak megtakarítani a gyakorlati szakképzéssel, például azzal, hogy foglalkoztatják a tanulót, a legjobb diákokat tudják maguknál tartani.
A szakképzés átalakításának eredményei már most is látszanak, kimutatható, hogy a duális szakképzésben részt vevők közelebb vannak a munkaerőpiachoz, többen találnak munkát - tette hozzá Parragh László.