Veszprémben az Arany Oroszlán Patikában tájékoztatták a sajtót a program hátteréről.
A kezdeményezés egyik célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a gyógyszerész hivatásra, bemutassuk a munkánkat, láthatóvá tegyük a kulisszák mögött zajló folyamatot – mondta dr. Czaun Péter, a Magyar Gyógyszerészi Kamara Veszprém megyei szervezetének elnöke. Ezzel a lehetőséggel egyébként leginkább az iskolák élnek, a diákok testközelből figyelhetik a patikusok munkáját. A patikanapon nemcsak a gyógyszertárakról tudhatunk meg többet, hanem saját egészségünkről is: a csatlakozó üzletekben vércukor- és vérnyomásmérés várja a betérőket. Egyre több patika nyitja meg kapuit ezen a napon.
Czaun elmondta azt is, hogy a Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet és a Magyar Gyógyszerészi Kamara vezetői április 15-én együttműködési megállapodást írtak alá a két szervezet együttműködéséről és a gyógyszertárak népegészségügyi programban való részvételéről. Jelenleg a közös munka két fő területen jelenik meg: az allergiások segítésében, valamint a nyomelemek és vitaminok helyes használatának elősegítésében.
Dr. Bán Magdolna gyógyszertárvezető kijelentette: a gyógyszertár fontos találkozási pont nemcsak a betegeknek, de azoknak is, akik meg akarják őrizni az egészségüket. Az internet világában olyan információdömping van, amiben a gyógyszerészeknek utat kell mutatniuk, mert a felelőtlen öngyógyítás veszélyes is lehet.
Szerencsések vagyunk, hogy a városban jól szervezett hálózatként jelenik meg a gyógyszertári ellátás – hívta fel a figyelmet Brányi Mária alpolgármester. – Minden városrészben szakértői gárdával és megfelelő felszereltséggel működnek a patikák, bizalommal fordulhatunk a gyógyszerészekhez. Becsüljük meg azoknak a szakembereknek a munkáját, akik nap mint nap értünk dolgoznak, rendelkezésünkre állnak!