Az ünnepségen Porga Gyula polgármester felelevenítette az ünnep történetét: 1992 óta ünnepeljük a Semmelweis-napot, az akkori parlament döntésével a szakma megbecsülését igyekezett támogatni. A városi önkormányzat 2000-ben alapított díjat a városban tevékenykedő egészségügyi dolgozók elismerésére.
A rendszerváltás időszakától napjainkig áttekintve az egészségügy változásait azt látjuk, hogy az ágazat minden időszakban problémákkal küzdött, a területen dolgozó személyiségeknek köszönhetjük, hogy a folyamatosan változó feltételek mellett is van egészségügy Magyarországon – fogalmazott a polgármester. – Egy olyan területről van szó, amellyel az ember születésétől haláláig bizalmi viszonyt ápol. Az egészségügy napi 24 órás munka, aki nem a személyiségéből fakadóan, hivatásként végzi, az nem képes ezt a bizalmi viszonyt kialakítani. Veszprémben büszkék lehetünk a területen dolgozókra, háziorvosokra, ápolókra, nővérekre, védőnőkre.
A polgármester a Perlaky-díjjal kapcsolatban megjegyezte: ha végignézzük, hogy 2001 óta kik kapták meg ezt a díjat, akkor azt látjuk, hogy az idei kitüntetett is méltó elődeihez. Pályája olyan életmű, ami megerősíti, hogy a bizalom az egészségügy kulcsa.
A Perlaky-díjat Dr. Farkas Mária Felícia vehette át.
Dr. Farkas Mária Felícia Székelyudvarhelyen született. Általános iskolai és gimnáziumi tanulmányait szülőhelyén kezdte meg, majd Marosvásárhelyen fejezte be és ott is érettségizett le. Felvételt nyert a marosvásárhelyi Orvostudományi és Gyógyszerészeti Egyetem Gyermekgyógyászati karára, ahol 1969-ben szerzett diplomát. Ezt követően gyermek körzeti orvosként kezdett el dolgozni. 1970-ben –egyetemi évfolyamtársával- dr. Déry Istvánnal házasságot kötött. Két gyermekük született, Árpád és Kamilla.
1986-ban a család Magyarországra költözött, ahol Mária két éven át Tab városában gyermekkörzeti teendőket látott el. 1988 decemberében áthelyezéssel került Veszprémbe. Gyermek háziorvosi munkáját az elmúlt évtizedekben szakmailag magas szinten végzi, munkatársaival, betegeivel nagyon emberséges, segítőkész, udvarias. Munkájára a kiszámíthatóság, pontosság, egyéniségére pedig empátia és kedvesség jellemző.
Az ünnepségen Nagy Csaba lantművész működött közre. A 100 éves Védőnői Szolgálat tagjai a Magyar örökségi aranykorona jelvényeit vehették át.
A Magyar Örökség díjat Farkas Balázs, Fekete György és Makovecz Imre javaslatára a Magyarországért Alapítvány kuratóriuma hozta létre 1995-ben. A díj azon magyar intézményeknek, csoportoknak adható, akik tevékenységükkel hozzájárultak a magyar kultúra, gazdaság, sport, tudomány, azaz a magyar társadalom erkölcsi, szellemi felemeléséhez. Ezek együttesen alkotják a magyarság "láthatatlan szellemi múzeumát".