A darab előtti ráhangoló beszélgetés
Közkeletű feltevés, hogy a tinédzserek nehezen mozgósíthatóak bármilyen jó ügy érdekében. Hogy bár a korosztály egy része szociálisan érzékeny, másik fele szinte minden "felülről érkező kezdeményezést" kényszernek él meg, és elutasít. Ez a színdarab végre megkísérli áttörni a generációs önvédelem falait. Szándéka nem csak futólag megszólítani a célcsoportot, hanem leülni mellé, megdöbbenteni, elgondolkodtatni, sőt cselekvésre késztetni. A foglalkozáson résztvevő gyerekek szabadon nyilváníthatják ki véleményüket, ütköztethetik az előadás során vázolt nézőpontokat, s aktívan részt vehetnek a történések alakításában.
A két órás foglalkozáson maximum 40 diák vesz részt, pedagógusok ezúttal csak megfigyelőként. 2008-ban összesen ötvenszer került színpadra a darab, amely minden alkalommal az ÖKO-Pannon Kht. partnervárosaiba, így most Veszprémbe látogat el.
Mi van?
A színházi játék egy, a környezeti problémákra érzékeny, tizenéves kamasz fiú szemszögéből mutatja a világot, melynek a szülők, a család vagy a szennyeződésekből összeálló "sárkány" egyaránt cselekvő tagja. A cselekmény a felnőtté válás során előkerülő mikrokörnyezeti és individuális problémákat ötvözi a globálisakkal, melyek kapcsán a felelősségvállalás kérdése kerül központba. Olyan kérdéseket boncolgat, mint: mit jelent, mi a következménye annak, ha nem veszünk tudomást a láthatatlan, de nyilvánvaló problémákról? Miként vagyunk részesei az emberiség által okozott környezeti és társadalmi labilitásnak? Mit tehetünk ellene? A történet világa nyomasztó, nyugtalanító, az előadás látványelemei ezzel is segítik az erős intellektuális és érzelmi bevonódást.
A látottak közös felfejtése
... szóban
és írásban