A Pannon Egyetem rektora a környezetmérnöki oktatásban elért, hazánkban és nemzetközileg is elismerést eredményeiért részesült a felsőoktatási díjban.
A díjat március kedden vette át ünnepélyes keretek között Dr. Glatz Ferenctől, a Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány kuratóriumi elnökétől. Glatz Ferenc elmondta, az alapítvány 1990 óta kiemelten kezeli a környezetvédelem témakörét és értékeli azokat a tudósokat, akik korszerű szempontokat képviselnek a területen, nemcsak mozgalomként fogják fel azt. Örömét fejezte ki, hogy a Pannon Egyetemen a környezetgazdálkodásra nagy figyelmet fordítanak, az iparágak környezetbarát módon történő működtetését helyezik előtérbe. Dr. Rédey Ákos saját szakmai és tudományszervező tevékenysége is ezt bizonyítja, ezzel érdemelte ki az oklevelet.
Rédey Ákos és Glatz Ferenc
A rektor megköszönve a díjat hozzátette, az elismerés rajta keresztül minden környezetvédelemmel foglalkozó kollégájának is szól, hisz szakok alapításával, indításával és innovációs tevékenységükkel erősítik a területet az egyetemen.
A Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány Kuratóriuma a Magyar Kultúra Napja alkalmából évente díjat adományoz a kiemelkedő teljesítményt elért személyeknek. A művelődési miniszter az oktatás, a kutatás, a művészetek különböző ágainak támogatása, a közművelődés megújítása, valamint a környezetvédelmi szemlélet kialakítása és fejlesztése érdekében hozta létre 1990-ben közérdekű célok megvalósítására.
Dr. Rédey Ákos vegyészmérnöki és környezetmenedzser végzettségű, a kémiai tudományok doktora. 1974 óta tanít a veszprémi Pannon Egyetemen. 1990-ben hozta létre és vezeti a Környezetmérnöki és Kémiai Technológiai Tanszéket, ami később intézetté bővült. A közelmúltban lett az egyetem rektora. Tudományos, szakmai, közéleti tevékenysége sokrétű, széleskörű nemzetközi ismertségét mutatja, hogy a világ 15 egyetemén tanított, publikációs tevékenysége rendkívül gazdag.