Ma Magyarországon mintegy 4000 betöltetlen mérnöki állás várja azokat a tanulókat, akik középiskolai tanulmányaikat befejezve reáltudományos irányban kezdenék meg pályafutásukat. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség, a Continental Automotive Hungary Kft. és a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ együttműködésével létrejött Mérnök roadshow veszprémi állomásán ezekre a munkalehetőségekre, illetve a mérnöki pálya szépségeire igyekezték felhívni a szervezők a 9-10.-es tanulók figyelmét.
A roadshow első felében a diákok megismerkedhettek a három szervezet munkásságával, közelebbi képet kapva arról, milyen sokrétű tevékenységet takar a mérnöki pálya. Bodolai Attila, a Continental Hungary fejlesztőmérnöke előadásában a napi munkafolyamatok és a legújabb fejlesztések, többek között a blokkolásgátló és a menetstabilizáló rendszer bemutatásával illusztrálta, hogyan járul hozzá a munkájuk az autós közlekedés biztonságosabbá és dinamikusabbá tételéhez.
Rákosi Szabolcs, a Mobilis rendezvény- és programmenedzsere szerint a természettudományokat igenis lehet játékosan tanítani. Munkájukban ők is ezt a gondolatot tartják szem előtt: járművekkel foglalkozó játszóházuk kiválóan alkalmas a legújabb fejlesztésekre és kísérletekre, de többek között itt forogtak a Formai 1 fizikáját prezentáló filmek is.
Állításuk bizonyítékaként egy látványos kísérletsorozattal is készültek a roadshow második felére: a Mobilis két munkatársa humoros formában mutatta be, milyen hatással bír, ha cseppfolyós nitrogénnel fújunk fel egy lufit, és hogyan készíthető el néhány egyszerű trükk segítségével egy rakéta. Nem kell hozzá más, csak egy vasgolyó és egy ruhacsipesz – már amennyiben megelégszünk a kezdetleges verzióval, a bonyolultabb variációkhoz ennél kicsit több kell. A Marsra természetesen ezekkel nem fogunk eljutni, a sajátos „fizika óra” azonban nemcsak remek szórakozást nyújtott a tanulóknak, de jól szemléltette azt is, hogy a mérnök szakma lehet olyan lenyűgöző, mint a filmekben.