Palotás József, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal főigazgató-helyettese ünnepi köszöntőjében elmondta, hogy a szakképzési rendszer átalakításának fontos feladta a vállalkozók, a munkáltatók és a kis- és közepes vállalatok munkaerő-igényének biztosítása. Palotás József szerint öt évvel ezelőtt a magyar kormány és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara stratégiai megállapodást kötött, és az azóta eltelt fél évtizedben számos feladatot végzett el közösen.
Idén egy komoly szervezeti változáson is átmentek az állami fenntartású szakképző iskolák. Közel háromszázhetven szakképző iskola fenntartását vette át idén a Nemzetgazdasági Minisztérium, negyvennégy szakképzési centrumba tömörítve azokat a duális szakképzés kiterjesztése érdekében.
Bihall Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatási és képzési alelnöke szerint örömteli, hogy a mesterlevelek átadása egyetemi környezetben történik, hiszen ez valóban a szakma diplomája. A helyszín más üzenetet is hordoz, hiszen a szakképzésnek és a mesterek tudásának egybe kell érnie az egyetemi felsőoktatással.
Az alelnök hozzátette, hogy a magyar gazdaságban a foglalkoztatás politika mindig egy kitüntetett ügy volt. A duális képzésnek az alapvetése, hogy segítsen a foglalkoztatás szerkezetét javítani. A cél a gazdaság igényeinek megfelelő szakemberképzés biztosítása a magyar szakképzés rendszerén belül.
Dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, hogy idén már második alkalommal kerül sor ilyen nagy számú mesterek avatására. A frissen avatott mesterek, akik a fiatalság képzésében komoly szerepet vállalhatnak és a gyakorlati képzést irányíthatják, távolabbi célokat is tűzhetnek maguk elé. Az iparkamara elnöke hozzátette, hogy a gyakorlati a képzés a Nemzetgazdasági Minisztérium elhivatott és következetes munkájának köszönhető.
Az ünnepélyes mesterlevél-átadón a frissen avatott mesterek esküt tettek arról, hogy gondjaikba veszik, oktatják, fejlesztik a szakmát tanuló fiatalokat a gyakorlati képzőhelyeken.