Az oktatói színvonal és minőség, valamint a hallgatói kiválóság mutatószámai alapján összeállított rangsorban a Pannon Egyetemet csak a listavezető Semmelweis Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudta megelőzni. A Pannon Egyetem kiváló helyezése valamennyi képzési területén elért kiegyensúlyozott, átlagon felüli eredményeinek köszönhető. Figyelemre méltó az intézmény műszaki képzésterület oktatói kiválósági rangsorában elért második helyezése is.
Az intézményi összesített rangsor összeállításakor figyelembe vették a nappali alap- és osztatlan képzésekre első helyen jelentkezők számát, a felvettek pontátlagát, a B2-es vagy C1-es nyelvvizsgával felvett hallgatók átlagát, a középiskolai tanulmányi versenyeken kiemelkedő helyezést elért elsőévesek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy - tudományos fokozattal rendelkező - oktatóra jutó nappali tagozatos hallgatók számát, valamint az MTA-címekkel rendelkező oktatók arányát.
A HVG szerint a nyugati országrészben található felsőoktatási regionális központok jó helyezésüket elsősorban az oktatói gárda minőségének, illetve a kedvező oktató-hallgató aránynak köszönhetik.