Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A legtöbben könyvet és játékot vásárolnak karácsonyra

2015. december 24. 9:54 // Forrás: mti
A legtöbben könyvet és játékot vásárolnak ajándékként a karácsonyi időszakban, az ilyen üzletek forgalmának mintegy 50 százaléka nem ritkán a decemberi időszakban keletkezik - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.

Vámos György hozzátette, hogy mindemellett természetesen műszaki cikk, ruházat és illatszer is nagymértékben fogy, egyes kereskedők a decemberi forgalmuk kétszámjegyű növekedésére számítanak az előző évhez képest. A főtitkár szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene számottevően emelkedik az idén, ezzel már harmadik éve bővül a kiskereskedelem. Tavaly a forgalom több mint 6 százalékkal növekedett.

Az élelmiszerek eladásai az átlagnál lassabban, 3-4 százalékkal emelkedhetnek decemberben a tavalyi évhez képest. Az online kiskereskedelmi forgalom viszont átlagosan mintegy 30 százalékkal bővül annak eredményeként, hogy felnőtt egy olyan nemzedék, amelyik beleszületett az internetbe.

A boltok csütörtökön 12 óráig lehetnek nyitva, de a 200 négyzetméternél kisebb üzletek még zárvatartási időszakban is üzemelhetnek.

vehir.hu
további cikkek
Új képviselők, új gazdasági tervek Veszprém vármegyében közélet Új képviselők, új gazdasági tervek Veszprém vármegyében Rendhagyó üzleti reggelit szervezett a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, amelyen a térség újonnan megválasztott négy országgyűlési képviselője – Forsthoffer Ágnes, Dr. Gáspár Levente, Dr. Balatincz Péter, Ujvári Szilvia - is részt vettek, akiktől mi is kérdeztünk. 2026. június 19. 13:38 Nemzetközi figyelmet kapott a veszprémi energiatároló közélet Nemzetközi figyelmet kapott a veszprémi energiatároló Az energiatárolás a globális energiaátmenet egyik kulcsa, a technológiára és a jó példákra nemzetközi szinten is kiemelt figyelem irányul. A Budapesten megrendezett International Flow Battery Forum résztvevői június 18-án Veszprémbe látogattak, hogy személyesen tekintsék meg az Ideona Zrt. Európában is egyedülálló, vanádium-redox flow battery technológiára épülő energiatárolási projektjét, és ennek kapcsán átbeszéljék az energiatárolás jelenét és lehetőségeit. 2026. június 19. 11:41 Az AI nem váltja ki a könyvelőt. De átírja, mit várhat el egy cégvezető a könyvelőjétől PROFIT-ADÓ 2006 Az AI nem váltja ki a könyvelőt. De átírja, mit várhat el egy cégvezető a könyvelőjétől Gyorsabb adatkezelés, gyorsabb hibakeresés, nagyobb adatvédelmi felelősség. Mit jelent a mesterséges intelligencia a cégvezetőknek? 2026. június 17. 15:01

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.