Palkovics tervei szerint a kezdeti időszakban várhatóan kéthetente ülésezik majd a köznevelési kerekasztal, két ülése között pedig a felállítandó munkacsoportokban folyik majd a munka. A kerekasztal keddi alakuló ülését Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere vezeti majd, és itt "szinte minden előzetesen felvetett probléma" napirendre kerülhet majd.
Palkovics a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) működéséről jelezte: áttekintik, hogy mely ügyeket lehet közelebb vinni az iskolákhoz, és aminek nem kell szükségszerűen központi kézben lennie, vissza lehet adni az intézményeknek. Az Oktatási Hivatal jövőjéről közölte: február 10-én lesz kormányülés, és azon születik majd döntés. A hivatalt fontos egységnek tartja, a funkciója biztosan nem szűnik meg, a maga részéről azon az állásponton van, hogy a hivatalnak a jelenlegi formában kell megmaradnia.
Eközben a szocialisták a KLIK megszüntetése mellett kardoskodnak. Kunhalmi Ágnes, az Országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke szerint új, kreatív iskolarendszerre van szükség, amely stresszmentes, demokratikus és fejleszti a jövőben szükséges kompetenciákat. A politikus szerint "ez az elképzelés nem valósulhat meg, amíg Orbán Viktor a miniszterelnök."
Balogh Zoltán emberi erőforrás-miniszter hétfőn kijelentette: bízik abban, hogy a kedden először összeülő köznevelési kerekasztal munkájának eredményeként még jobbá válik a magyar iskolarendszer. A miniszter az elmúlt hetekben megfogalmazott kritikákra reagálva hangsúlyozta: az nem fogadható el, ha valaki úgy gondolja, oda kellene visszajuttatni a magyar köznevelés rendszerét, ahol 10-20 éve vagy 50-60 éve volt. "Ez bizony nem fog menni, ebben nem tudunk partnerek lenni. A világ változik és nekünk is változni kell".