Mendrey László, a szervezet elnöke az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében jelezte: több ponttal is kiegészítenék a tárgyalások napirendjét. A fentiek mellett egyeztetnének még a pedagógusok kötelező óraszámának 22-ben történő rögzítéséről, az intézményi autonómia biztosításáról, az igazgatók munkáltatói és gazdálkodási jogkörének helyreállításáról.
Napirendre vennék a Nemzeti Pedagógus Kar köztestületi jellegének és kötelező tagságának megszüntetését, a pedagógus-életpályamodell és a minősítési rendszer felülvizsgálatát, a béremeléssel kapcsolatos korábbi megállapodás érvényesítését, azaz az emelés minimálbérhez kötését.
Szorgalmazzák továbbá a nemzeti alaptanterv és a kerettantervek átdolgozását, az azokban lévő tananyag mennyiségének jelentős csökkentését. Megkerülhetetlennek tartja a szakszervezet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ átszervezésének, megszüntetésének kérdését is.
A PDSZ szükségesnek tartja, hogy a tárgyalásokon a kormányzati oldal részéről az egyeztetéseket vezető tisztviselőnek döntési kompetenciája legyen, és azokon a képviselettel rendelkező szakmai, érdekvédelmi (civil) szervezetek helyet kapjanak. Szükségesnek tartják azt is, hogy a tárgyalások a nyilvánosság előtt történjenek - írta közleményében az érdekvédő.
Eközben a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) bejelentette, hogy nem vesz részt a köznevelési kerekasztal keddi alakuló ülésén. A PSZ országos vezetősége ugyanakkor fontosnak tartja a kormánnyal való egyeztetések folytatását, és arra utasította a tömörülés elnökét, hogy a pedagógusok sztrájkbizottsága ülésein képviselje a PSZ XXV. kongresszusa által elfogadott követeléseket és az azok megoldására készített javaslatokat.