Az elmúlt hétvégén 15. alkalommal rendezték meg a Tímár László Esettanulmányi Emlékversenyt a Pannon Egyetemen, melynek célja a tapasztalatszerzésen és az esettanulmány módszer népszerűsítésén kívül az, hogy a Gazdaságtudományi Karon tanuló mesterszakos „hallgatói krém” a rendezvényt támogató nagyvállalatokkal és oktatókkal találkozzon. Sőt, a legjobbak konkrét állásajánlatokkal és munkaszerződéssel a hónuk alatt térhettek haza. Az idei támogatók közt olyan neveket találni, mint az Audi, a Tata, a Mol, a Generali Biztosító vagy a Herendi Porcelánmanufaktúra.
Dr. Tímár László
Vegyészmérnök. okl. vegyipari gazdasági mérnök, egyetemi adjunktus. A Magyar Kémikusok Egyesülete Veszprém megyei Csoportja Tervgazdálkodási Szakosztálya elnökségének tagja. A Tudományos lsmeretterjesztő Társulat Közgazdasági Választmányának és Veszprém megyei Elnökségének tagja, az egyetemi Oktatási és Nevelési Bizottság tagja az ONB Szervező Vegyészmérnöki Tanterv Munkabizottságának vezetője, az egyetemi Pedagógus Szakszervezet Tanácsának tagja, a Veszprém Városért kitüntetés ezüst fokozatának tulajdonosa.
„Nem sok ilyen verseny van az országban, ahol a hallgatói elit a képzés csúcsát képviselve méri össze tudását. Jó alkalom ez arra is, hogy a nagyvállalatokat az egyetemhez csábítsák, hisz kölcsönösen szükségünk van egymásra” - mondta a hétfői sajtótájékoztatón dr. Kovács Zoltán, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.
A verseny
A diákok 4 fős csapatokat alkotva a szombati napon kapták meg a feladatokat, melynek megoldására 24 óra állt rendelkezésükre. A csapatok korlátozás nélkül használhattak internetet vagy más nyilvános helyen elérhető dokumentumot, azonban az esettel kapcsolatban nem kommunikálhattak senki mással.
A feladatok mindig magyar vonatkozásúak, és stratégiai döntéshozatali problémákat tárnak az ifjúság elé.
A versenyt és a Pannon Egyetemet tavaly óta támogató Generali Biztosító képviselője, Ónodi Mária a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a versenyen kapott feladatok szinte teljesen megegyeznek a nagyvállalatok hétköznapi problémáival.
A mesterszakos hallgatóknak a korábban kellett már megoldaniuk vállalatinformatikai rendszer bevezetést egy nemzetközi biztosítótársaságnál, de volt olyan év is, amikor a Nitrogénművek Zrt.-nél folyó karbantartási tevékenységsort kellett fejleszteniük többek közt olyan kérdésekre válaszolva, mint a vállalat történetének legsúlyosabb pénzügyi üzemzavarának elemzése.
Tavaly két magyar KKV összehangolt német piacra lépési lehetőségét kellett megvizsgálniuk, az idei feladat pedig Gasparetz András szervező szerint a csúcs: 20 Y-generációs IT szakembert kellett találni budapesti multik számára.
Ez szerinte azért is lehet különleges, mert a versenyen indulók hasonló korosztályhoz tartoznak. Az idei megmérettetésre összesen 14 csapat jelentkezett, zömmel a Pannon Egyetemről, de képviselte magát a debreceni és a miskolci felsőoktatási intézmény is, a határon túlról pedig a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemet hívták meg.
A tét jelentős volt, ugyanis a résztvevőket közel kétmillió forint értékben díjazták különböző utalványokkal, képzésekkel és pénzjutalommal. Az első helyezett csapat képviselheti a Pannon Egyetemet az országos esettanulmányi versenyen a budapesti Corvinuson.
Nem csak verseny
A szombat délután kezdődött verseny nem csak a 24 órás megmérettetésről szólt. A hallgatók előtte városnézésen, közös étkezéseken, pizzázásokon, workshopon, karrier-tanácsadáson, és felkészítésen is részt vettek, ahol hasznos tippeket kaphattak a jövőjüket illetően.
(A nyertes csapat kiléte jelenleg nem nyilvános, amint azzá válik, frissítjük cikkünket.)