Országos szinten 6%-kal nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma, a Pannon Egyetem pedig ehhez képest is jobban teljesít: az elmúlt évek adataival összevetve 8%-kal többen jelölték meg az egyetem valamelyik szakját a felvételi során.
A legnépszerűbbnek idén is a műszaki, az informatikai és a gazdasági képzések számítanak, és míg országosan mérséklődött az agrár területek iránti érdeklődés, az egyetem esetében itt sem történt visszaesés – tájékoztatott dr. Gelencsér András rektor az előzetes felvételi jelentkezések eredményeiről.
Az egyes karok részletes számadatairól a dékánok illetve helyetteseik számoltak be.
Eszerint a legnagyobb növekedés a Mérnöki Karon történt: 24%-kal többen vágynak arra, hogy itt folytathassák tanulmányaikat. A népszerűség oka az is, hogy Zalaegerszegtől Veszprém vette át a mechatronikai mérnök képzést – értelemszerűen ez az alapszak a legvonzóbb a karon belül, de sokan célozták meg a vegyészmérnöki, anyagmérnöki, biomérnöki alapszakot is, a természettudományokat illetően pedig a kémia alapszak hódít. A karon tavaly elindultak a duális képzések is, amelyek a következő szemesztertől már minden szakon elérhetőek lesznek; ennek érdekében mostanra már több mint 40 céggel kötöttek együttműködési szerződést.
Nem sokkal marad le az egyetem legnépesebb kara, a GTK sem, ahova összesen 500 fővel többen jelentkeztek, közülük 140-en jelölték meg első helyen valamelyik alap- vagy mesterszakot, illetve felsőfokú szakképzést. A legnépszerűbb szak az emberi erőforrások, de továbbra is jól tartja pozícióját a turizmus-vendéglátás és a nemzetközi gazdálkodás, valamint a tavaly újonnan indult kereskedelem-marketing is emelkedő tendenciát mutat.
Tavaly szaktisztítást végeztek a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karon, ez azonban nem vetette vissza a diákok kedvét. Nőtt a létszám az osztatlan tanárképzés esetében – különösen az angol-magyar tanári szakon –, de a fordító-tolmács szakon is 50%-kal több jelentkezővel számolhatnak.
Ugyancsak szép eredményeket könyvelhet el a Műszaki Informatikai Kar: összesen mintegy 300 fő jelentkezett, főként a programtervező informatikus szakra. Újdonság, hogy a következő tanévben a szak már nemcsak alapképzésben lesz elérhető, valamint lehetőség lesz angol nyelven tanulni mérnökinformatikus szakon, illetve a duális képzések is bővülnek, amihez 18 új partner csatlakozott.
Dr. Gelencsér András szerint a sikerhez valószínűleg hozzájárult, hogy az egyetem az utóbbi időszakban még hatékonyabb marketinget folytatott, emellett a céges kapcsolatok, a telephelyek önkormányzatai és a nyilvánosságra hozott nemzetközi rangsorok is nagy segítséget jelentettek.