Hatodik alkalommal ülésezett kedden Budapesten a köznevelési kerekasztal, a Mendrey László vezette Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), a Galló Istvánné vezette Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), valamint a civil közoktatási platform ezúttal sem képviseltette magát az egyeztetésen.
Az ülés előtt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára azt mondta, hogy a pedagógusok képzéséről és továbbképzéséről tárgyalnak majd, továbbá végigveszik a PSZ 25 pontját. Rétvári arról is beszélt, hogy a kormány megállapodott a szerdai sztrájkról a pedagógusok sztrájkbizottságával.
Az iskoláknak fogadniuk kell a diákokat, és kötelesek számukra étkezést és felügyeletet biztosítani. Szabályellenesen járnak el azok az intézmények, amelyek nyilatkozatot kérnek a szülőktől arról, hogy igényelnek-e gyerekfelügyeletet. Az államtitkár kiemelte, hogy azoknak a tanároknak, akik nem vesznek részt a sztrájkban, órát kell tartaniuk.
Sipos Imre köznevelési helyettes államtitkár a köznevelési kerekasztal keddi budapesti ülése után beszámolt az ülésen elhangzottakról. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma azt javasolja, hogy az állami köznevelési intézményekben a nevelési-oktatási munkát segítő, nem pedagógus végzettségű dolgozók számára az idén két alkalommal 35 ezer forintos pluszjuttatás járjon - közölte. Sipos Imre az MTI kérdésére azt mondta: ezek a dolgozók július 15-i és december 15-i dátummal számíthatnak majd a pluszjuttatásra. A helyettes államtitkár hozzátette: azt is javasolják, hogy ez a kör 2017. január 1-jével 10 százalékos béremelést kapjon. Ebből 7 százalék általános emelés lenne mindenki számára, a fennmaradó 3 százalékról pedig az intézményvezetők döntenének. A tárca javaslata legalább 15 ezer embert érint. Az előterjesztést a köznevelési kerekasztal résztvevői támogatták.