A szórakoztató iparban dolgozni nagy kihívás. Hogyan lett belőled előadóművész? Miért ezt a pályát választottad?
Már gyermekként is vonzott a szakma. Kezdetben csak a családomat kápráztattam el a mutatványaimmal, majd egyre bátrabb lettem és egyre nagyobb közönség elé is ki mertem állni. Az első "komoly" fellépésem még középiskolában volt az osztályom előtt: ők papírra írták és borítékba zárták gondolataikat, én pedig sorra kitalálgattam mindet. Osztatlan sikert arattam, így nem volt kérdés, hogy mit választok hivatásomnak. Jó érzéssel tölt el az, hogy mosolyt tudok csalni az emberek arcára és rövid időre minden gondjukat el tudom velük feledtetni.
2008-ban az egész ország elismerte a tehetséged, te lettél a kiválasztott, Uri Geller utódja. Miben változott a műsor óta az életed?
Sem az életem, sem én nem változtam különösebben. A műsorban szerzett elismerés visszajelzés volt számomra, hogy van értelme annak, amit csinálok. Előfordul, hogy megismernek az utcán és autogramot kérnek, de az ismertség igazi előnye, hogy lehetőséget kaptam még több embernek felejthetetlen pillanatokat nyújtani.
Az utóbbi években több dologgal próbáltad magadra vonni az emberek figyelmét. Mi lesz a következő nagy dobásod?
Az egyszeri nagy dobás helyett inkább rendszeres fellépési lehetőségre vágyom. A Kiválasztott előtt több mint másfél évig volt saját műsorom "Nem félsz, hogy megtudom?" címmel, egy hasonló produkció lenne ideális a jövőben is.
Most azonban az országot járod, és iskolák meghívásainak teszel eleget. A "Suli+Plussz" turné keretein belül érkeztél Veszprémbe is.
Így van. A tévés szereplésem után több általános iskolából és gimnáziumból is megkerestek, ezért úgy döntöttem, hogy meghirdetem és sorozatot csinálok belőle. Addig folytatom, ameddig van érdeklődő. Jártam már Tatabányán, Salgótarjánban, Egerben és még sok-sok helyen, a következő állomások közt Baja és Kalocsa is szerepel.
A mentalizmus nehéz műfaj. A legtöbb előadás felnőtteknek szól, te mégis a fiatal korosztályt célzod meg vele. Miért pont őket választottad?
A gyerekek nagyon fogékonyak az újdonságokra és sokkal aktívabban vesznek részt a műsorban. Pörgős, látványos mutatványokkal és könnyed poénokkal tűzdeltem tele a bemutatót, hogy akár a 8-9 évesek is jól szórakozhassanak.
Hogyan készülsz a fellépésekre?
A műsor előtti fél órában még a legtapasztaltabb előadók is izgulnak. Ha tehetem, ilyenkor megpróbálok lehiggadni és összpontosítani. Amikor eljön a pillanat, már széles mosollyal az arcomon mutatkozok be mindenkinek. Egy fellépést akkor tekintek sikeresnek, a színpadon eltöltött idő alatt nem csak a közönség, hanem én is jól szórakozok.
Mik voltak a legemlékezetesebb pillanatok a turné eddigi állomásain?
Emlékszem, az egyik iskolában a gyerekek készítettek nekem egy óriási paravánt a színpadra. Lehetett vagy öt méter hosszú, és mindenki hozzátett valamit. Nagyon jól esett, hogy ennyire vártak. Egy másik városban egy iskolai vetélkedőbe csöppentem, az egyik csapat meghívásának tettem eleget, a műsor után azzal fejezték ki megbecsülésüket, hogy tiszteletbeli osztálytárssá avattak.