A félév utolsó előadását Csótai László tartotta, aki lassan már tíz éve fotóz nagyvadakat. Munkája során rengeteg távoli helyre eljutott már, 2014-ben például a világörökség részeként számon tartott Kamcsatkába. A félsziget területén közel 400 gleccser, 300 gejzír, 160 vulkán (ebből 29 aktív) és 19.000 folyó vagy patak található és szinte mindegyiknek iható is a vize.
Őt és kollégáját az a cél vezérelte, hogy megnézzék a világ legnagyobb medvéit lazac és pisztráng halászat közben. Céljuk végül olyannyira teljesült, hogy félmázsás példányokkal is találkoztak. A kis csoport vezetője, Boris bors sprayt tartott magánál, hogy a medvéket elüldözze, érdekesség azonban, hogy a tajgán élő vadászok és horgászok kutyái szemrebbenés nélkül szembeszállnak a vadállatokkal, mitöbb szárazföldön általában sikerül is elkergetniük őket.
Vízben már más a helyzet, ott a medve az úr.
Az előadó bevallotta, nem sok háttérinformációjuk volt a félszigetről, de így lett az utazásból életreszóló kaland. Tapasztalataik szerint az emberek meglehetősen zárkózottak. A gyér lakosság főleg katonaságból, halászatból és csempészetből él. A fotózást több helyen tiltják, idegen nyelvet szinte senki nem beszél és a turizmus sem virágzik éppenséggel. A két nagyvad-fotósnak ez szerencsére nem okozott problémát, hiszen őket elsősorban a flóra és a fauna vonzotta a Magyarországtól több mint 8000 km-re fekvő területre.
Kamcsatka rengeteg ásványi kinccsel és hőforrással rendelkezik, utóbbiak rendkívül népszerűek kellemes frissítő hatásuk miatt, sokáig azonban nem szabad a vízben tartózkodni, annyira magas a víz ásványtartalma. Kamcsatka nem számít túl napfényes helynek, az időjárást általában a köd, a pára és az eső jellemzi.
A 270.000 négyzetkilométer kiterjedésű félsziget bizonyos részein úgy tűnik, mintha megállt volna az idő. Az úthálózat hagy némi kívánni valót maga után, bizonyítja ezt az is, hogy autóval gyakorlatilag megközelíthetetlen a terület. Az elektromos áram sem garantált, ha havazik, akkor pedig senki nem mozdul ki otthonról. Nem is ajánlatos, itt ugyanis nem húsz centis, hanem hat méteres hófalaka kell gondolni.