A megnyitó sokakat vonzott, a hely zsúfolásig megtelt. Nem is csoda, a fiatal tehetségek kitettek magukért, fantáziadús megoldásokkal és a legkülönbözőbb technikákkal igyekeztek maradandót alkotni. A megnyitón a jótékonykodás is szerepet kapott, a negyedéves diákok Veszprémről készített akvarelljeinek teljes bevételét a zirci gimnázium művészeti képzésének fejlesztésére fordítják.
Magasra emeli a művészet az embert, nemessé, csodálatosan széppé varázsolhatja lelkének minden rezdülését.
Ezzel a Gogol idézettel köszöntötte a publikumot Némedi Lajos alpolgármester, aki beszédében arra is kitért, hogy a művészet egyik legcsodásabb tulajdonsága, hogy nincs két ember, akinek ugyanazt jelentené. Egy művész érzéseket közvetít a világ felé, közben pedig saját személyiségét is formálja. Az alpolgármester hozzátette, kívánja, hogy a diákok is éljék át ezt az érzést, és váljon hivatásukká az alkotás.
Szeifert György, az iskola igazgatóhelyettese és Sudár Péter oktató is megosztották gondolataikat, és nem mulasztották el megköszönni a lehetőséget Horváthné Kalmár Katalin galériavezetőnek, aki készségesen felajánlotta az Óváros Galériát a kiállítás helyszínéül, mi több, még Fehér László Kossuth-díjas festő képei közül is kerültek le a falról a végzősök javára.
Sudár Péter azt is elmondta, gyakran kérdezik a művészektől, hogy van-e értelme annak, amit csinálnak. Erre nem lehet elég kifejező választ adni, de gondoljunk csak bele, a művészet mindenütt jelen van: egy ruha színeiben, egy bekeretezett fotóban vagy egy fa virágaiban. Hozzátette: nagyon büszke diákjaira és kívánja, találják meg a helyüket a világban művészként.