A Gazdaságtudományi Kar dékánja, dr. Kovács Zoltán szerint természetes az, ha az újonnan felvett gólyák tele vannak kétségekkel és bizonytalanságokkal, hisz a középiskolai oktatástól merőben eltérő új és idegen rendszerbe kerülnek. Ezeket a bizonytalanságokat azonban orvosolni kell.
„Ha a tanulók érzik, hogy nem egyedül kell megbirkózniuk a nehézségekkel, akkor eredményesen fogják elvégezni az egyetemet és felkészülten lépnek ki a nagyvilágba, mi pedig büszkék lehetünk rájuk. „– mondta Kovács Zoltán.
Kővári Edit, a program megálmodója és szakmai vezetője elmondta: a Pentor Program alapvetően három pilléren nyugszik. Az első és legfontosabb pillér az oktatók és hallgatók közötti mentor-mentorált kapcsolat kialakítása és eredményes fenntartása. A második elem a hallgató-hallgatótárs mentorálás, ennek során egy tapasztaltabb felsőbb évfolyamos egyetemista segít hallgatótársának. A pillér harmadik eleme abban valósul meg, amikor a már végzett, munkahellyel rendelkező volt hallgató (alumni) vesz pártfogásba egy tanulót.
Kővári Edit úgy véli, a Pentor és mentoráltjának kapcsolata minden esetben szoros együttműködésen és kölcsönös tiszteleten kell, hogy alapuljon. "Fontos, hogy itt elsősorban nem oktatóként, hanem emberként igyekszünk megérteni és segíteni a fiatalokat.”
A program tágabb értelemben megcélozza a középiskolásokat, majdani egyetemista hallgatókat, szüleiket és a társadalmat is, hiszen a társadalmi felelősségvállalás része az önkéntesség és a segítségnyújás, ami a Pentor Program alapértéke.
A Pentorok szakmailag, magas tudású, speciális kompetenciákkal és módszerekkel felvértezett oktatók, akik maguk is mentorképzésen vesznek részt, hisz egy ilyen munka teljes felkészültséget igényel.
Jelenleg öt mentor (Kővári Edit, Bogdány Eszter, Bognár Ferenc, Csepregi Anikó és Szentes Balázs), valamint egy szupervízor (Kígyós Tamás) áll a hallgatók szolgálatában Optimális esetben 8-10 mentorált jutna egy mentorra.
A program elsősorban az Emberi Erőforrás és a Műszaki Menedzser szak hallgatóit érinti, de ahogy Kővári Edit már említette, szeretnék egyre több szakra kiterjeszteni a program nyújtotta lehetőségeket.
A Nemzeti Tehetség Program pályázati támogatásából eddig három műhelyfoglalkozás, egy élménynap a Sobri Jóska Kalandparkban, valamint a mai – workshoppal egybekötött – fórum valósulhatott meg.